m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Вислобоки. Церква Непорочного зачаття Пр. Богородиці. 1762 (1763).

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Дерев`яну церкву, яка є пам'яткою архітектури національного значення і стоїть біля цвинтаря, видно з траси. Вона тризрубна однобанна, розміром 15,9 м. х 9,2 м. збудована у 1762 р. (за іншими даними - у 1763 р.) власником села Казимиром Правдичем як дарунок своїй дружині, за допомогою митрополита Лева Шептицького. Першим парохом новозбудованого храму був ієрей Григорій, який служив тут до 1765 року.В 1763 р. нава і вівтар розписані (розписи знаходяться на східній стіні та над південними дверима нави).У 1896 р. замінено ґонтове покриття дахів бляшаним.У 1900 розширена за рахунок добудови бабинця, про що свідчить напис на одвірку західних дверей (до перебудови, ймовірно, була двозрубною).Іконостас походить з другої половини XVIII ст., нижній ярус різьблений і золочений, верхні – настінні розписи.

Дзвіниця, розміром 3,8 м. х 3,8 м., розташована поруч, походить з 1762 р. (за іншими даними, з 1894 р.).

Кидається у вічі головний вхід підкреслений портиком на колонах, над яким видно кругле вікно. Також видно різну кількість вікон у північній та південній стінах церкви. Раніше існуючий вхід до храму з півдня, тепер забитий дошками. З півночі до вівтаря прибудували ризницю. З 1961 по 1989 р. церква стояла зачиненою.

декілька старих фото


Джерела:
http://www.pslava.info/VyslobokyS_CerkZachattjaSvAnny_1998PeremyskaEparchia,176334.html
http://decerkva.org.ua/vysloboky.html
http://www.castles.com.ua/wysloboky.html

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: #2d9e00, Львовщина, Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, деревянная архитектура, деревянная звонниця, деревянная церковь, розписи, росписи
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments