m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Завада. Церква Вознесіння Господнього/Наследие. Завада. Вознесенская церковь.

Проекту потрібна Ваша допомога - клікаємо щоб дізнатись в чому/Проекту нужна Ваша помощь - кликаем чтобы узнать в чёмЩоб побачити дерев`яну церкву Вознесіння Господнього, треба при в`їзді до Мостиськ зі Львова, на спуску, не пропустити поворот праворуч, а потім через кілометр сільської вулиці буде поворот ліворуч донизу (орієнтир: навпроти вище по схилу - нова мурована церква).
—————
Чтобы увидеть деревянную церковь Вознесения Господнего, надо при въезде в Мостиску из Львова, на спуске, не пропустить поворот направо, а потом через километр сельской улицы будет поворот налево вниз (ориентир: напротив выше по склону - новая каменная церковь).Всупереч канонам, храм знаходиться не на узвишші, а навпаки, до нього прийдеться спускатися у долину річки. Вперше церква у мостиському районі Рудники згадується в документі Яна Щесного Гербурта добромильського з Фельштина у 1600 р. як мостиська передміська.
—————
Вопреки канонам, храм находится не на возвышении, а наоборот, к нему придется спускаться в долину реки. Впервые церковь в Мостисском районе Рудники упоминается в документе Яна Щесны Гербурта Добромильского с Фельдштейн в 1600 году как мостиска пригородная.

Ерекційний акт (юридичний дозвіл на земельні угіддя - прим.Авт.) дерев`яна парафіяльна церква Різдва Христового отримала у 1669 р. від короля Яна Казимира. Тоді ж в селі існувала церква Вознесення Господнього.
—————
Директивный акт (юридическое разрешение на земельные угодья - прим.авт.) деревянная приходская церковь Рождества Христова получила в 1669 от короля Яна Казимира. Тогда же в селе существовала церковь Вознесения Господня.

Права підтверджені у 1671 р. королем Михайлом і у 1696 р. Яном Яблоновським, воєводою волинським і старостою мостиським. Теперішня дерев`яна церква збудована, як свідчить напис на лиштві західних дверей, у 1722 (1725) р. (дві дати).
—————
Права подтверждены в 1671 году королем Михаилом и в 1696 Яном Яблоновским, воеводой Волынским и старостой Мостиска. Нынешняя деревянная церковь построена, как гласит надпись на стенке западных дверей, в 1722 (1725) г. (две даты).

Це - тризрубна одноверха будівля. Нава накрита чотирисхилим наметом, увінчаним восьмибічним ліхтарем з маківкою.
—————
Это - трихсрубная одноэтажная постройка. Нава накрыта четырехскатной крышей, увенчанной восьмибоковым фонарем с куполом.Церкву радянська влада закрила у середині 50-х років минулого століття. Храм повернули віруючим у 1989 році. Поруч церкви розташований цвинтар. Храм діючий, но зовні дуже занедбаний. службу правлять на свята точно, а от чи є служба на вихідних - невідомо.
——————
Церковь советская власть закрыла в середине 50-х годов прошлого века. Храм вернули верующим в 1989 году. Рядом с церковь расположен кладбище. Храм действующий, но внешне очень запущен. службу правят на праздники точно, а вот есть служба на выходных - неизвестно.Вигляд у 1904 р. Фото: K.Moklowski з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl/Вид у 1904 Фото: K.Moklowski с www.fototeka.ihs.uj.edu.pl


Джерела/источники:
http://decerkva.org.ua/mostyska.html
http://andy-travel.com.ua/mostiska-ch2-peredmistya

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Приватбанк (5363 5426 0205 1337), Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус. Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua.

Підтримати проект Ви можете також замовивши розроблені нами календари на 2018 рік або замовивши відбиток вподобаних Вам фотографій до розміру А2 (на жаль, технічно, не для всіх фото можливий такий розмір, але для багатьох)

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Приватбанк (5363 5426 0205 1337), Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус. Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua

Поддержать проект Вы можете также заказав разработанные нами календари на 2018 год или заказав отпечаток понравившихся Вам фотографий до размера А2 (к сожалению, технически, не для всех фото возможен такой размер, но для многих)

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".


Технічні партнери весняної експедиції 2017 року/Технические партнеры весенней экспедиции 2017 года.

CANON Україна


та QUADROCOPTER.UA

ну как то так =))
Tags: Львовщина, Львівіщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments