m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Борщовичі. Маєток Артура Кінца/Наследие. Борщовичи. Усадьба Артура Кинца.

Підтримайте проект своїми лайками і поширенням. Дякуємо всім Вам за підтримку!
—————
Поддержите проект своими лайками и распространением. Благодарим всех Вас за поддержку!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
Перша письмова згадка про яке датується від 5 жовтня 1442 роком, Це запис в актовій книзі Львівського гродського суду про те, що Пресимія Пласкурниця з Боршович встановлює перший термін розгляду судової справи проти шляхетної Катерини з Яричева. Подібний запис із встановленням уже другого терміну повторюється під датою 12 жовтня 1442 року. Тут, однак, уже фігурує Катерина Янчовська. У Львівських гродських книгах під 1448 і 1449 рр., є цілий ряд судових записів.
----------
Первое письменное упоминание о которое датируется от 5 октября 1442 годом, это запись в актовой книге Львовского городского суда о том, что Пресимия Пласкурниця с Боршович устанавливает первый срок рассмотрения судебного дела против благородной Екатерины с Ярычева. Подобная запись с установлением уже второго срока повторяется под датой 12 октября 1442 года. Здесь, однако, уже фигурирует Екатерина Янчовська. В Львовских гродских книгах под 1448 и 1449 годами, есть целый ряд судебных записей.А назва села пішла, за дослідженням академіка Івана Крип’якевича, від давньоруського імені Борш. Воно могло бути скороченою формою від імені Борислав. Напевно, село заселили нащадки та родичі цього Борислава. Згодом звук “ш” перейшов у “щ”.
----------
А название села пошло, по исследованиям академика Ивана Крипякевича, от древнерусского имени Борш. Оно могло быть сокращенной формой от имени Борислав. Наверное, село заселили потомки и родственники этого Борислава. Впоследствии звук "ш" перешел в "щ".Декілька цікавих письмових згадок припадає і на XVI століття. Зокрема, у 1508 році як власник Боршович згадується Олехно Скорута. У 1515 році Скоруті в селі належало 12 ланів, млин і корчма. У цьому ж 1515 році село було повністю спалене татарами.
----------
Несколько письменных упоминаний приходится и на XVI век. В частности, в 1508 году как владелец Боршович упоминается Олехно Скорута. В 1515 году Скоруте в селе принадлежало 12 полей, мельница и корчма. В этом же 1515 году село было полностью сожжено татарами.

Детальну історію Ви можете прочитити на офіційному сайті села. Ми же пійдемо далі…
Останнім власником маєтку у Борщовичах був Артур Кінц — німець за походженням. У село він переїхав із Рави-Руської.
------------
Подробную историю Вы можете прочититы на официальном сайте деревни. Мы же пойдем дальше ...
Последним владельцем имения в Борщовичах был Артур Кинц - немец по происхождению. В деревню он переехал из Равы-Русской.

Він був добрим господарем, дбайливо відносився до людей, особливо до українців. Поміщик добре платив людям за роботу, багато допомагав бідним, не вимагаючи відробітку.
----------
Он был хорошим хозяином, бережно относился к людям, особенно к украинцам. Помещик хорошо платил людям за работу, много помогал бедным, не требуя отработки.

Пан Кінц брав активну участь у роботі “Просвіти”, сам часто виступав із селянами. Відомо, що він виконував роль господаря під час обжинок у 1938 році, у читальні з його ініціативи було створено чоловічу групу хору у вересні 1935 року. Тоді цей колектив називали “Музичний хор при читальні “Просвіти” у Борщовичах”.
---------
Господин Кинц принимал активное участие в работе "Просвіти", сам часто выступал с крестьянами. Известно, что он выполнял роль хозяина во время обжинок(жатвы) в 1938 году, в читальне по его инициативе была создана мужская группу хора в сентябре 1935 года. Тогда этот коллектив называли "Музыкальный хор при читальни" Просвіти" в Борщовичах".

Коли у 1939 році прийшли більшовики, то намагалися вислати п. Кінца у Сибір, але селяни не дали їм це зробити.
У 1944 році, коли німці відступали, то він виїхав з ними. З того часу його подальша доля невідома.
------------
Когда в 1939 году пришли большевики, то пытались выслать п. Кинца в Сибирь, но крестьяне не дали им это сделать.
В 1944 году, когда немцы отступали, то он уехал с ними. С тех пор его дальнейшая судьба неизвестна.

Зберігся житлової панський будинок і дві статуї лежачих тварин з жіночими головами. Фасадна частина будівлі з колоннами і балконом з кованими гратами. Можливо що і парадні дерев'яні двері залишилися ще з панських часів. З парадного фасаду будинок двоповерховий, з боку двору, вже тільки один поверх (верхній). Високий горищній простір зараз використовується під житлові приміщення.
----------
Сохранился жилой панский дом и две статуи лежащих животных с женскими головами. Фасадная часть дома с колоннами и балконом с кованными решетками. Возможно что и парадные деревянные двери остались еще с панских времен. С парадного фасада дом двухэтажный, со стороны двора, уже только один этаж (верхний). Високое чердачное пространство нынче используется под жилые помещения.

Джерела/источники:
https://www.radiosvoboda.org/a/25124999.html
http://борщовичі.укр/istoriya-sela/
https://castles.com.ua/barszczowice.html

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337) одержувач - Максим Рітус. Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua.

Підтримати проект Ви можете також замовивши розроблені нами календари на 2018 рік або замовивши відбиток вподобаних Вам фотографій до розміру А2 (на жаль, технічно, не для всіх фото можливий такий розмір, але для багатьох)

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Моя карта Приватбанка (5363 5426 0205 1337)- получатель Максим Ритус. Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua

Поддержать проект Вы можете также заказав разработанные нами календари на 2018 год или заказав отпечаток понравившихся Вам фотографий до размера А2 (к сожалению, технически, не для всех фото возможен такой размер, но для многих)

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".


Технічні партнери весняної експедиції 2017 року/Технические партнеры весенней экспедиции 2017 года.

CANON Україна


та QUADROCOPTER.UA

ну как то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, будинок, дом, маєток, усадьба
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments