m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Борщовичі. Маєток Артура Кінца.

Підтримайте проект своїми лайками і поширенням. Дякуємо всім Вам за підтримку!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Перша письмова згадка про яке датується від 5 жовтня 1442 роком, Це запис в актовій книзі Львівського гродського суду про те, що Пресимія Пласкурниця з Боршович встановлює перший термін розгляду судової справи проти шляхетної Катерини з Яричева. Подібний запис із встановленням уже другого терміну повторюється під датою 12 жовтня 1442 року. Тут, однак, уже фігурує Катерина Янчовська. У Львівських гродських книгах під 1448 і 1449 рр., є цілий ряд судових записів.А назва села пішла, за дослідженням академіка Івана Крип’якевича, від давньоруського імені Борш. Воно могло бути скороченою формою від імені Борислав. Напевно, село заселили нащадки та родичі цього Борислава. Згодом звук “ш” перейшов у “щ”.Декілька цікавих письмових згадок припадає і на XVI століття. Зокрема, у 1508 році як власник Боршович згадується Олехно Скорута. У 1515 році Скоруті в селі належало 12 ланів, млин і корчма. У цьому ж 1515 році село було повністю спалене татарами.

Детальну історію Ви можете прочитити на офіційному сайті села. Ми же пійдемо далі…
Останнім власником маєтку у Борщовичах був Артур Кінц — німець за походженням. У село він переїхав із Рави-Руської.

Він був добрим господарем, дбайливо відносився до людей, особливо до українців. Поміщик добре платив людям за роботу, багато допомагав бідним, не вимагаючи відробітку.

Пан Кінц брав активну участь у роботі “Просвіти”, сам часто виступав із селянами. Відомо, що він виконував роль господаря під час обжинок у 1938 році, у читальні з його ініціативи було створено чоловічу групу хору у вересні 1935 року. Тоді цей колектив називали “Музичний хор при читальні “Просвіти” у Борщовичах”.

Коли у 1939 році прийшли більшовики, то намагалися вислати п. Кінца у Сибір, але селяни не дали їм це зробити.
У 1944 році, коли німці відступали, то він виїхав з ними. З того часу його подальша доля невідома.

Зберігся житлової панський будинок і дві статуї лежачих тварин з жіночими головами. Фасадна частина будівлі з колоннами і балконом з кованими гратами. Можливо що і парадні дерев'яні двері залишилися ще з панських часів. З парадного фасаду будинок двоповерховий, з боку двору, вже тільки один поверх (верхній). Високий горищній простір зараз використовується під житлові приміщення.

Джерела:
https://www.radiosvoboda.org/a/25124999.html
http://борщовичі.укр/istoriya-sela/
https://castles.com.ua/barszczowice.html

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, будинок, дом, маєток, усадьба
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments