m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Розваж. Костел-каплиця.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Костел- каплиця знаходиться при дорозі (по протилежний бік) від мурованого храму, який до речі є пам'яткою місцевого значення (1905 р.). Здивувує дві речі: перше - що каплиця (дерев'яна) знаходиться в такому ще досить доброму стані (пошкодженою є лише невелика частина бляхового покриття), і друге - що нікому святиня не потрібна, хоча самим відношенням до пам'яток архітектури в нас в державі не здивуєшся.Оригинальной формы деревянная часовня, отличается своими входными резными дверями и интересными элементами интерьера, а именно сохраненными деревянными хорами, на которые вас выведут резьбе винтовая лестница.

По версии Виктора Громыко, костелик скорее всего построили в конце 1920-х - нач. 1930-х годов для римско-католической общины села, как филиальная святыня приходского костела св. Анны в Олесько .. Сюда приходили также католики из соседнего села Соболевка, полностью уничтожили во времена войны.
Под сооружением находится подвал, в котором в ходе войны прятались люди.В интерьере сохранились только хоры над входной дверью и винтовые лестницы.
При советской власти в здании костела было устроено колхозную кладовую.
Сейчас, когда село покинули и поляки и колхозы, он остался вообще никому ненужным.Джерела:
http://www.derev.org.ua/lvivska/rozvazh.htm
https://koscioly.livejournal.com/10440.html
https://maps.visicom.ua/c/24.79614,49.91239,17/f/POIFQO8WLX?lang=ru


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, дерев'яна церква, дерев'яний костел, деревяная церковь, деревянный костел, напівруина, полуруина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments