m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Розваж. Костел-каплиця/Наследие. Розваж. Костел-часовня.

Підтримайте проект своїми лайками і поширенням. Дякуємо всім Вам за підтримку!
—————
Поддержите проект своими лайками и распространением. Благодарим всех Вас за поддержку!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
Костел- каплиця знаходиться при дорозі (по протилежний бік) від мурованого храму, який до речі є пам'яткою місцевого значення (1905 р.). Здивувує дві речі: перше - що каплиця (дерев'яна) знаходиться в такому ще досить доброму стані (пошкодженою є лише невелика частина бляхового покриття), і друге - що нікому святиня не потрібна, хоча самим відношенням до пам'яток архітектури в нас в державі не здивуєшся.
—————
Костел- часовня находится у дороги (по другую сторону) от каменного храма, который кстати является памятником местного значения (1905 г.). Здивувуе две вещи: первое - что часовня (деревянная) находится в таком еще достаточно хорошем состоянии (поврежденной есть лишь небольшая часть бляхового покрытия), и второе - что никому святыня не нужна, хотя самым отношением к памятникам архитектуры у нас в государстве не удивишься.Оригінальної форми дерев'яна каплиця, вирізняється своїми вхідними різьбленими дверима і цікавими елементами інтер'єру, а саме збереженими дерев'яними хорами, на які вас виведуть різьбленні гвинтові сходи.
—————
Оригинальной формы деревянная часовня, отличается своими входными резными дверями и интересными элементами интерьера, а именно сохраненными деревянными хорами, на которые вас выведут резьбе винтовая лестница.

За версією Віктора Громика, костелик наймовірніше збудували наприкінці 1920-х - поч. 1930-х років для римо-католицької громади села, як філіальна святиня парафіяльного костелу св. Анни в Олесько.. Сюди приходили також римо-католики із сусіднього села Соболівка, яке повністю знищили у часи війни.
Під спорудою знаходиться підвал, в якому в під час війни ховалися люди.
—————
По версии Виктора Громыко, костелик скорее всего построили в конце 1920-х - нач. 1930-х годов для римско-католической общины села, как филиальная святыня приходского костела св. Анны в Олесько .. Сюда приходили также католики из соседнего села Соболевка, полностью уничтожили во времена войны.
Под сооружением находится подвал, в котором в ходе войны прятались люди.В інтер'єрі збереглися тільки хори над вхідними дверима і гвинтові сходи.
За радянської влади у приміщенні костелу було влаштовано колгоспну комору.
Нині, коли село покинули і поляки і колгоспи, він лишився взагалі нікому непотрібним.
—————
В интерьере сохранились только хоры над входной дверью и винтовые лестницы.
При советской власти в здании костела было устроено колхозную кладовую.
Сейчас, когда село покинули и поляки и колхозы, он остался вообще никому ненужным.Джерела/источники:
http://www.derev.org.ua/lvivska/rozvazh.htm
https://koscioly.livejournal.com/10440.html
https://maps.visicom.ua/c/24.79614,49.91239,17/f/POIFQO8WLX?lang=ru


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337) одержувач - Максим Рітус. Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua.

Підтримати проект Ви можете також замовивши розроблені нами календари на 2018 рік або замовивши відбиток вподобаних Вам фотографій до розміру А2 (на жаль, технічно, не для всіх фото можливий такий розмір, але для багатьох)

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Моя карта Приватбанка (5363 5426 0205 1337)- получатель Максим Ритус. Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua

Поддержать проект Вы можете также заказав разработанные нами календари на 2018 год или заказав отпечаток понравившихся Вам фотографий до размера А2 (к сожалению, технически, не для всех фото возможен такой размер, но для многих)

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".


Технічні партнери весняної експедиції 2017 року/Технические партнеры весенней экспедиции 2017 года.

CANON Україна


та QUADROCOPTER.UA

ну как то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, дерев'яна церква, дерев'яний костел, деревяная церковь, деревянный костел, напівруина, полуруина
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments