m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Буськ. Синагога/Наследие. Буск. Синагога.

Підтримайте проект своїми лайками і поширенням. Дякуємо всім Вам за підтримку!
—————
Поддержите проект своими лайками и распространением. Благодарим всех Вас за поддержку!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
Велика цегляна синагога, яка збереглася до сьогодні, була побудована у 1842–1843 рр. у стилі бароко. Розташована поблизу нової площі Ринок. У фінансуванні будівництва взяв участь львівський купець Якуб Ґланзер.
—————
Большая кирпичная синагога, которая сохранилась до сих пор, была построена в 1842-1843 гг. в стиле барокко. Расположена вблизи новой площади Рынок. В финансировании строительства принял участие львовский купец Якуб Ґланзер.Побудована на прямокутному плані синагога має квадратну залу для молитви. Стіни, зведені з тесаних каменів, оштукатурені зовні та всередині. Стіни молитовного залу були прикрашені карнизом. Приміщення освітлюється двома півкруглими і одним круглим вікном.
—————
Построена в прямоугольном плане синагога имеет квадратный зал для молитвы. Стены, возведенные из тесаных камней, оштукатуренные снаружи и внутри. Стены молитвенного зала были украшены карнизом. Помещение освещается двумя полукруглыми и одним круглым окном.Західна сторона розділена на два поверхи. На східній стіні була ніша для Тори, прикрашена двоповерховим неокласичним порталом, увінчаним архівольтом. З боків стояли два ряди колон із коринфськими капітелями.
Під час Другої світової війни елементи інтер’єру головного залу синагоги використано як будівельний матеріал.
—————
Западная сторона разделена на два этажа. На восточной стене была ниша для Торы, украшенная двухэтажным неоклассическим порталом, увенчанным архивольтом. По бокам стояли два ряда колонн с коринфскими капителями. Во время Второй мировой войны элементы интерьера главного зала синагоги использованы как строительный материал.За радянських часів у синагозі діяв спортзал, згодом її перетворили на склад, а пізніше в одній частині синагоги були житлові приміщення, з іншої ж зробили смітник. Будівля швидкими темпами руйнувалася.
—————
В советское время в синагоге действовал спортзал, потом ее превратили в склад, а позже в одной части синагоги были жилые помещения, с другой же сделали помойку. Здание быстрыми темпами разрушалась.

так було на початку ремонту/так было при начале ремонта


На початку 2000-х рр., з метою збереження цінної пам’ятки було вирішено передати незаселену частину громаді християн-євангелістів. Завдяки їм споруда тепер частково відреставрована. Хоча було частково змінено планування, основні елементи декорацій були законсервовані і збережені.
—————
В начале 2000-х гг., с целью сохранения ценной достопримечательности было решено передать необитаемую часть общине христиан-евангелистов. Благодаря им сооружение теперь частично отреставрирована. Хотя было частично изменено планирования, основные элементы декораций были законсервированы и сохранены.

Відремонтована частка будинку зараз. Зовні/Отремонтированная часть здания сейчас. Снаружи
Єврейська громада в Буську бере початок ще з XVI ст. Відомо, що за переписом 1864 р. у Буську проживало 5297 осіб, з них 1566 євреїв, що становило майже 35 % жителів міста.
—————
Еврейская община в Буске берет начало еще с XVI в. Известно, что по переписи 1864 года в Буске проживало 5297 человек, из них 1566 евреев, что составляло почти 35% жителей города.

і в середені/и в середине


Джерело/источник:
http://shtetlroutes.eu/uk/busk-putvnik/
http://ukrtravel.blogspot.com/2009/03/blog-post_13.html
http://wikimapia.org/18588905/uk/Дім-молитви
http://ujew.com.ua/evrejskij-shtetl-v-galickom-buske
http://shtetlroutes.eu/uk/yizkor-book-of-busk/
http://myshtetl.org/lvovskaja/busk.html

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337) одержувач - Максим Рітус. Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua.

Підтримати проект Ви можете також замовивши розроблені нами календари на 2018 рік або замовивши відбиток вподобаних Вам фотографій до розміру А2 (на жаль, технічно, не для всіх фото можливий такий розмір, але для багатьох)

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Моя карта Приватбанка (5363 5426 0205 1337)- получатель Максим Ритус. Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua

Поддержать проект Вы можете также заказав разработанные нами календари на 2018 год или заказав отпечаток понравившихся Вам фотографий до размера А2 (к сожалению, технически, не для всех фото возможен такой размер, но для многих)

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".


Технічні партнери весняної експедиції 2017 року/Технические партнеры весенней экспедиции 2017 года.

CANON Україна


та QUADROCOPTER.UA

ну как то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, напівруїна, полуруина, синагога
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments