нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Дерев`яна церква збудована селянами з дозволу короля у 1718 році з соснового дерева на дубових фундаментах. На надпоріжнику південних дверей є різьблений напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Року Божого 1718 дня 31 місяця червня". Біля церкви існувала дерев`яна дзвіниця з 4-ма дзвонами. У 1901 році в селі було 246 греко-католиків, а в 1939 році - лише 16 українських родин.








У дерев`яній церкві Св. Арх. Михайла у 1930-х роках ще періодично відбувались богослуження, які проводив священник з сусідніх Милошевич. На них приходили також українці з цього села, висловлюючи таким чином підтримку жменьці місцевих українців. Невідомо, як вдалося вистояти у ті складні часи скромній церковці. До 1939 р. вона перебувала під опікою місцевих спадкоємців Християна Штавфера. У 1980-х роках в церкві мав бути розміщений архів(?). Церква тепер у користуванні громади УГКЦ. Пам'ятка архітектури національного значення.








Знаходиться на початку села (якщо їхати зі сторони Пустомит), біля дороги, оточена високими деревами. Тризрубна триверха розмірами 12,8 м. х 6,5 м. Складається з трьох наближених до квадрату в плані зрубів (нава ширша). До вівтаря з південної сторони прибудована ризниця. У південній стіні нави існує бічний вхід до церкви. Будівля оточена піддашшям, яке опирається на випусти вінців зрубів.
Середина 1970-х років

1985

1990




Під опасанням стіни зберегли з відкритого не фарбованого зрубу, надопасання шальовані вертикально дошками і лиштвами. Бабинець, наву і вівтар завершують четверики з одним заломом (над навою більший), вкриті пірамідальними верхами, які вінчають маківки. На захід від церкви, під кутом до неї, розташована деревяна, квадратова у плані, двоярусна стовпова дзвіниця розмірами 3,1 м. х 3,1 м., вкрита пірамідальним наметом.





Джерела:
http://decerkva.org.ua/semenivka.html
http://www.pslava.info/SemenivkaS_CerkSvMyxajila,241822.html
Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на стронки проекту на:
Patreon
Telegram
ну як то так =))