m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Викоти. Церква Зіслання Святого Духа. 1671.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Церква Зіслання Святого Духа — дерев'яна церква у селі Викоти, (Самбірський район, Львівська область) споруджена 1671 році. Це одна з найкрасивіших церков Галичини. Храм є прекрасною пам'яткою дерев'яної сакральної архітектури національного значення.Дерев`яна церква стоїть неподалік дороги, на південній околиці села. Найдавніші відомості про церкву Зіслання Святого Духа зустрічаються в документах 1507 року.Існуюча дерев`яна будівля зведена у 1671 р., як свідчить напис на одвірку. Церква була православною до 1691 року, коли Перемисько-Самбірська-Саніцька єпархія перейшла на унію.

В той час село належало панам Оріховським. У 1694 році церква отримала ерекційну грамоту від Михайла Хлопицького, скарбника землі Жидачівської. 1784 року святиня перенесена з іншої частини села на теперішнє місце.Влітку 2007 року при ремонтних роботах на церкві було знайдено таблицю з надписом (старослов'янською) "Дністер", на якій зображено герб Галицького князівства, зелений лев на синьому фоні, який сперся на скелю із короною Архангела Михаїла. Таблиця на церкві може означати, що в селі була філія страхової компанії, або скоріше за все, будівля була застрахована.

Тризрубна, одноверха будівля розміром 18,2 м. х 8,6 м., накрита великою, шоломоподібною банею, яка завершується глухим ліхтарем з маківкою. Відразу видно добудови до оригінальної конструкції храму, адже церква реставрувалася в другій пол. XIX ст.: до вівтаря прибудували ризницю аж з двома дверима, а бабинець розширили на захід і південь.

З північної та південної сторін будівлю оточує широке опасання, що спирається на стовпи. Над вхідними дверима, можна побачити фігурку голуба, вирізьбленого з дерева. Голуб, як відомо, у християнстві символізує Святого Духа.

для перегляду панорами на всьому екрані натисніть на плашку з її назвою в лівому верхньому куті

360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities


Дзвіниця XVII ст. розміром 4,0 м. х 4,0 м. на другому ярусі має підсябиття. Стіни першого ярусу мають значний нахил всередину. Другий ярус, завершений відкритою аркадою, має звис, що імітує подсябиття в оборонній дерев'яній архітектурі. Поруч розташований цвинтар.

старі церковні книги
декілька старих фото


Джерела:
wikipedia.org
fototeka.ihs.uj.edu.pl
decerkva.org.ua
pslava.info

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівіщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, погляд з землі, ікони, іконостас, інтерьєр
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments