m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Старий Вишнівец. Костел св. Станіслава/Наследие. Старый Вишневец. Костел св. Станислава.

Підтримайте проект своїми лайками і поширенням. Дякуємо всім Вам за підтримку!
—————
Поддержите проект своими лайками и распространением. Благодарим всех Вас за поддержку!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
В Старому Вишнівці, на правому березі річки Горинь, височать руїни костелу святого Станіслава.
------------
В Старом Вишневце, на правом берегу реки Горынь, возвышаются руины костела святого Станислава.В Вишнівці було два костели, костел монастиря Босих Кармелітів, що знаходився поруч з замком, не зберігся.
-----------
В Вишневце было два костела, костел монастыря Босых кармелитов, находившийся рядом с замком, не сохранился.Костел святого Станіслава споруджено в 1757 році Яном Каролем Мнішеком, коли Вишнівцем володіла родина Мнішеків.
-----------
Костел святого Станислава построен в 1757 году Яном Каролем Мнишеком, когда Вишневцом владела семья Мнишеков.Цілим костел дожив до Другої світової війни і був знищений пожежею в 1944 році. Кажуть, що ніби під час бойових дій.
-----------
Целым костел дожил до Второй мировой войны и был уничтожен пожаром в 1944 году. Говорят, будто во время боевых действий.Зараз храм стоїть пусткою і руйнується. Храм хрестоподібний у плані з нартексом. Пресбітерій відділений від нави балюстрадою.
-----------
Сейчас храм пустует и разрушается. Храм крестообразный в плане с нартексом. Пресбитерий отделен от нефа балюстрадой.

зайдемо всередину/зайдем во внутрь


Даху немає, склепіння нави обвалилося, штукатурка з зовнішніх стін облетіла. На тильній стіні храму, в арочній ніші верху, збереглося розп’яття Христа.
----------
Крыши нет, своды нефа обвалились, штукатурка наружных стен облетела. На тыльной стене храма, в арочной нише вверху, сохранилось распятия Христа.В середині храму ще доживають віку розписи на стінах, арочні галереї, красиві колони на які опираюся арочні перекриття.
----------
В середине храма еще доживают росписи на стенах, арочные галереи, красивые колонны на которые опираются арочные перекрытия.

Збереглися сходи в стіні які ведуть на хори костелу, яких вже нема. Крипти засипані сміттям та землею.
-----------
Сохранилась лестница в стене ведущая на хоры костела, которих уже нет. Крипты засыпаны мусором и землей.Поблизу храму знаходиться дзвіниця. На верху дзвіниці стоїть безлика, зруйнована часом скульптура, ймовірно св. Станіслава.
-----------
Вблизи храма находится колокольня. На верху колокольни стоит безликая, разрушенная временем скульптура, вероятно св. Станислава.  

Погляд на костел від палацу/Взгляд на костел от дворца


а таким він колись був/а таким он когдато был


Погляд на останок/Взгляд на последок


Джерела/источники:
https://templesua.jimdo.com/костели/вишнівець/
https://ternopillya.livejournal.com/54103.html
https://www.castles.com.ua/vis.html

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337) одержувач - Максим Рітус. Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua.

Підтримати проект Ви можете також замовивши розроблені нами календари на 2018 рік або замовивши відбиток вподобаних Вам фотографій до розміру А2 (на жаль, технічно, не для всіх фото можливий такий розмір, але для багатьох)

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Моя карта Приватбанка (5363 5426 0205 1337)- получатель Максим Ритус. Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua

Поддержать проект Вы можете также заказав разработанные нами календари на 2018 год или заказав отпечаток понравившихся Вам фотографий до размера А2 (к сожалению, технически, не для всех фото возможен такой размер, но для многих)

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".
ну как то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, костел, руина, руїна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments