m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Володимир-Волинський. Храм св. Іосафата (Кірха)/Наследие. Владимир-Волынский. Кирха.

Підтримайте проект своїми лайками і поширенням. Дякуємо всім Вам за підтримку!
—————
Поддержите проект своими лайками и распространением. Благодарим всех Вас за поддержку!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
Храм збудований у 1890 році для громади німців-лютеран. За даними першого перепису населення 1897 р. у Володимирі проживав 91 лютеранин.
—————
Храм построен в 1890 году для общества немцев-лютеран. По данным первой переписи населения 1897 г.. Во Владимире проживал 91 лютеранин.У 1891 році засновано лютеранську парафію, яка охоплювала 32 німецькі колонії з населенням понад 12 тис. осіб в околицях Володимира-Волинського. Перший пастор проживав у колонії Антонівка-Маковичі, де і планували збудувати пасторат. Однак визнали доцільнішим перенести центр парафії до Володимира-Волинського, що й зробили в 1893 році.
—————
В 1891 году основан лютеранскую приход, которая охватывала 32 немецкие колонии с населением более 12 тыс. Человек в окрестностях Владимира-Волынского. Первый пастор проживал в колонии Антоновка-Маковичи, где и планировали построить пасторат. Однако признали целесообразным перенести центр прихода во Владимир-Волынский, что и сделали в 1893 году.

Перший пасторат у місті було зведено у 1899 році.
Великий камʼяний храм збудовано у 1923—1927 роках на добровільні пожертви парафіян.
Від 1944 до 1950 року у храмі був склад різних хімікатів.
Згодом, до 1993 року міський спортзал, в якому відбувалися покази кінофільмів та дискотеки для молоді.
—————
Первый пасторат в городе было возведено в 1899 году.
Большой каменный храм построен в 1923-1927 годах на добровольные пожертвования прихожан.
С 1944 до 1950 года в храме был склад различных химикатов.
Впоследствии, до 1993 года городской спортзал, в котором проходили показы кинофильмов и дискотеки для молодежи.У 1989 році у Володимирі-Волинському активізувалась греко-католицька громада. З підпілля вийшли священики. 1 жовтня 1992 року Глава УГКЦ Кардинал Мирослав-Іван Любачівський, дає згоду і благословення на заснування та побудову монастиря і церкви святого священомученика Йосафата на місці, де колись стояла церква св. Параскевії (в якій св. Йосафат прийняв Таїнство Хрещення) у Володимирі-Волинському. Однак збудувати новий храм чи повернути у власність греко-католицького громади міста колишній василіянський монастир, побудований єзуїтами, який сьогодні належить УПЦ КП, не вдалось.
—————
В 1989 г.. Во Владимире-Волынском активизировалась греко-католическая община. Из подполья вышли священники. 1 октября 1992 Глава УГКЦ кардинал Мирослав-Иван Любачивский, дает согласие и благословение на основание и построение монастыря и церкви святого священномученика Иосафата на месте, где когда-то стояла церковь св. Параскевы (в которой св. Иосафат принял Таинство Крещения) во Владимире-Волынском. Однако построить новый храм или вернуть в собственность греко-католического общества города бывший василианский монастырь, построенный иезуитами, который сегодня принадлежит УПЦ КП, не удалось.Врешті, зважаючи на відсутність у місті лютеранської громади, наприкінці серпня 1993 року кірху передали греко-католикам. 23 вересня 1996 року предстоятель УГКЦ Любомир Гузар дав своє благословення на існування у Володимирі-Волинському монастиря Чину Св. Василія Великого.
—————
Наконец, ввиду отсутствия в городе лютеранской общины, в конце августа 1993 кирху передали греко-католикам. 23 сентября 1996 предстоятель УГКЦ Любомир Гузар дал свое благословение на существование во Владимире-Волынском монастырь Ордена Св. Василия Великого.Будинок пастора зведений у 1938—1939 роках. У радянський час у будівлі розташовувались міська рада, ЗАГС, інші органи місцевої влади. У 1993 році будівлю разом із кірхою передано греко-католицькій громаді. Зараз там розміщується монастир Чину св. Василія Великого.
—————
Дом пастора возведен в 1938-1939 годах. В советское время в здании располагались городской совет, ЗАГС, другие органы власти. В 1993 году здание вместе с кирхой передан греко-католической общине. Сейчас там размещается монастырь Ордена св. Василия Великого.

відбитки старих штемпелів кірхи/оттиски старых штемпелей кирхи


Джерела/источники:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Церква_святого_Йосафата_(Володимир-Волинський)
http://wiki.wolhynien.net/index.php/Evangelisch-lutherisches_Kirchspiel_Wladimir-Wolynsk

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337) одержувач - Максим Рітус. Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua.

Підтримати проект Ви можете також замовивши розроблені нами календари на 2018 рік або замовивши відбиток вподобаних Вам фотографій до розміру А2 (на жаль, технічно, не для всіх фото можливий такий розмір, але для багатьох)

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Моя карта Приватбанка (5363 5426 0205 1337)- получатель Максим Ритус. Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua

Поддержать проект Вы можете также заказав разработанные нами календари на 2018 год или заказав отпечаток понравившихся Вам фотографий до размера А2 (к сожалению, технически, не для всех фото возможен такой размер, но для многих)

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".
ну как то так =))
Tags: Волинь, Волынь, кирха, кірха, храм, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments