m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Лучинець. Римо-католицька церква Успіння Пресвятої Діви Марії.

Підтримайте проект своїми лайками і поширенням. Дякуємо всім Вам за підтримку!
нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ....Заснування села Лучинець датується 1500 роком, а перший (дерев'яний) римсько-католицький храм тут спорудили 1764 року, коштом подільського воєводи Михайла Жевуського, проте 1840 року святиню знищила пожежа.

Муровану неоготичну церкву, за кошти шляхтича пана Уруського будувала жінка Меланія Собанська. Про цю жінку, на жаль, не збереглося інформації, але у переказах люди розповідають про розумну та творчу особистість Меланію.   У 1860 рокубудівництво було закінчено та о.-прелат Павловський освятив храм.У 1910 році храм розширили зусиллями Аполлінарія Ковальського та знову освятили. У 1919-1966 роках святиня була закрита.

Старші люди розказують, що колись у тому храмі склад був і навіть танці робили. Ходити туди за справжнім призначенням щоб помолитися місцева влада забороняла, навпаки ‒ влаштовувала гульки, ‒ розповідає місцева мешканка Ніна Горбик. ‒ Католики туди в той час не ходили, а православні чи то не знали чи не розуміли то бігали на ті гульки. 

Нині костелом послуговується близько 300 римо-католиків з Лучинця та навколишніх сіл, а обслуговують парафію дієцезіальні священики.

Наполеон Орда. Лучінець


фото з польских архивів


Ще до недавна за селом, на Могилівському шляху стояв великий камінний хрест, на якому вирізьблені певні записи. Люди зазначають, що очевидно, це був своєрідний дорожній знак, який вказував напрям у різні населені пункти. Завдяки Тетяні Мартинюк ми можемо зазирнути в середину храму


і ще від неї два знимка зовні

Джерела:
rkc.in.ua
vlasno.info
josephtm.livejournal.com
kresy.pl
Тетяна Мартинюк

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Карта Монобанку (5375 4141 0522 0577) одержувач Наталья Рітус.

Гаманец на PayPal на адресі madmax@studioavtv.com.ua.

Реквізіти для сплат від юридичних осіб:
р/р 26000500773506
ЄДРПОУ 2023813347
МФО 322669.


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


Календари та фото проекта у форматі А2:
https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/555704.html


Tags: Винничина, Вінниччина, костел
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments