?

Log in

No account? Create an account

m_a_d_m_a_x

Проект "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина"

*УкраинскиеАрхитектурныеДостопримечательности.Наследие * UkrainianArchitecturalAttractions.Heritage*


Previous Entry Share Next Entry
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Лучінець. Костел Успіння Пресвятої Діви Марії/Наследие. Лучинец. Успенский костел.

Підтримайте проект своїми лайками і поширенням. Дякуємо всім Вам за підтримку!
—————
Поддержите проект своими лайками и распространением. Благодарим всех Вас за поддержку!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
Заснування села Лучинець датується 1500 роком, а перший (дерев'яний) римсько-католицький храм тут спорудили 1764 року, коштом подільського воєводи Михайла Жевуського, проте 1840 року святиню знищила пожежа.

Мурований неоготичний костел, за кошти шляхтича пана Уруського будувала жінка Меланія Собанська. Про цю жінку, на жаль, не збереглося інформації, але у переказах люди розповідають про розумну та творчу особистість Меланію.   У 1860 рокубудівництво було закінчено та о.-прелат Павловський освятив костел.У 1910 році храм розширили зусиллями Аполлінарія Ковальського та знову освятили. У 1919-1966 роках святиня була закрита.

Старші люди розказують, що колись у тому костелі склад був і навіть танці робили. Ходити туди за справжнім призначенням щоб помолитися місцева влада забороняла, навпаки ‒ влаштовувала гульки, ‒ розповідає місцева мешканка Ніна Горбик. ‒ Католики туди в той час не ходили, а православні чи то не знали чи не розуміли то бігали на ті гульки. 

Нині костелом послуговується близько 300 римо-католиків з Лучинця та навколишніх сіл, а обслуговують парафію дієцезіальні священики.

Наполеон Орда. Лучінець/Наролеон Орда. Лучинец


фото з польских архивів/фото із польских архивов


Ще до недавна за селом, на Могилівському шляху стояв великий камінний хрест, на якому вирізьблені певні записи. Люди зазначають, що очевидно, це був своєрідний дорожній знак, який вказував напрям у різні населені пункти. Джерела/источники:
rkc.in.ua
vlasno.info
josephtm.livejournal.com
kresy.pl

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337) одержувач - Максим Рітус. Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua.

Підтримати проект Ви можете також замовивши розроблені нами календари на 2018 рік або замовивши відбиток вподобаних Вам фотографій до розміру А2 (на жаль, технічно, не для всіх фото можливий такий розмір, але для багатьох)

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Моя карта Приватбанка (5363 5426 0205 1337)- получатель Максим Ритус. Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua

Поддержать проект Вы можете также заказав разработанные нами календари на 2018 год или заказав отпечаток понравившихся Вам фотографий до размера А2 (к сожалению, технически, не для всех фото возможен такой размер, но для многих)

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".
ну как то так =))