m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Комарно. Оборонна церква Різдва Пресвятої Богородиці. Погляд з небес.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Матеріал про церкву публікувався раніше і посилання на нього Ви знайдете в кінці статті. А поки довідка від doroga.ua:
Оборонна римо-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці в Комарно закладена в 1656 році на кошти володія міста магната М. Остророга. Освячена 1658 році. Можливими авторами проекту називають архітекторів В. Капіноса і Я. Покоровіча, хоча обидва померли задовго до початку будівництва. Чудова архітектура храму Різдва є яскравим зразком переходу від ренесансу до бароко. Характерно ренесансними елементами є обрамлення головного входу і ніш зі скульптурами, а також пілястри з головками херувимів. У той же час фронтон фасаду і обрамлення центрального вікна характерні для стилю бароко. Фасад прикрашений численними скульптурами святителів і складнім білокам'янім різьбленням (припускають, що в будівництві брав участь майстер, який оформляв фасад костелу єзуїтів у Львові). Оборонний характер споруди видають ключевідні бійниці, розташовані по периметру уздовж карниза. В середені XVIII ст. поруч з храмом була споруджена дзвіниця у формі тріумфальної арки. У 1946 році храм був закритий, частина церковного майна була вивезена в Польщу. У 1992 році храм Різдва Богородиці був переданий греко-католицькій громаді Комарно.вертикальна панорама з 4 кадрів


костел с землі дивимось тут

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, взгляд с небес, костел, о, оборонна церква, оборонний костел, оборонный костел, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments