?

Log in

No account? Create an account

m_a_d_m_a_x

Проект "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина"

*УкраинскиеАрхитектурныеДостопримечательности.Наследие * UkrainianArchitecturalAttractions.Heritage*


Previous Entry Share Next Entry
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Гнівань. Костел/Наследие. Гнивань. Костел святого Иосифа. Взгляд с небес.

Костел Св. Иосифа в Гнивани построен в 1906 г. на средства помещиков Я. Барановского и К. Ярошинской и других прихожан-католиков.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/23. GNIVAN/DJI00292_middle.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/23. GNIVAN/DJI00293_middle.jpg

Храм виконаний в неоготичному стилі. Всередині його прикрашають вирізані по дереву біблійні сцени. Вітражні вікна і люстри у вигляді великих свічників створюють атмосферу затишку і спокою.
-----------
Храм выполнен в неоготическом стиле. Внутри его украшают вырезанные по дереву библейские сцены. Витражные окна и люстры в виде больших подсвечников создают атмосферу уюта и спокойствия.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/23. GNIVAN/DJI00294_middle.jpg

Біля вівтаря з правого боку стоїть скульптура Св. Йосипа з Немовлям, з лівого боку - ікона Богородиці. В глибині споруди розташований вівтар з розп'яттям Ісуса. На центральному дворі споруджено грот Діви Марії. У радянські часи храм використовувався в якості виробничого приміщення.
------------
У алтаря с правой стороны стоит скульптура Св. Иосифа с Младенцем, с левой стороны - икона Богородицы. В глубине сооружения расположен алтарь с распятием Иисуса. На центральном дворе сооружен грот Девы Марии. В советские времена храм использовался в качестве производственного помещения.У 1992 році костел Св. Йосипа був повернутий католицькій парафії Гнівані, проведена реставрація.
-----------
В 1992 г. костел Св. Иосифа был возвращен католическому приходу Гнивани, проведена реставрация.

декілька інтер'єрних кадрів/несколько интерьерных кадров


Джерела:
http://www.doroga.ua/poi/Vinnickaya/Gnivanj/Kostel_Sv_Iosifa/3715
http://relicfinder.info/forum/viewtopic.php?f=14&t=2872

Ну как то так =))


  • 1
Коментар від Сергей Калиберда з фейсбуку:

Після смерті у квітні 1897р. настоятеля храму у сусідній Ворошилівці, куди ходили місцеві католики, вони вирішили збудувати у себе новий храм. Місцеві поміщики замовили проект нового костьолу. Святиня мала обійтися в 30 тисяч рублів золотом. У 1899р. землю під будівництво пожертвував поміщик Адольф Биковський. Місце було гарне, при трасі, неподалік Бугу. Проект храму склав технік Фелікс Ольшанський.
Храм Святого Йосипа був побудований у 1906р. за фінансової підтримики польської шляхти, не тільки місцевої. Урочисте освячення костьолу відбулось 14.09.1906 року. Одночасно з житлом священика було споруджене житло для органіста, а на подвір’ї ¬– конюшня, стодола та криниця. Це повідомлення непрямо свідчить, що у костьолі існував орган або його планували встановити.
Костьол закрили у 1935р., а приміщення перепланували для гуртожитку пожежних курсів. Під час війни храм був відкритий для богослужінь, але потім його знову закрили. У 1958р. в костьолі розмістили цех підшипникового заводу. Внутрішній простір храму розділили на 4 поверхи, разібрали вежу. Римо-католицькій громаді костьол повернули у 1992р., яка відновила його у первісних формах.

Гнівань. Костел

Пользователь rudy_ogon сослался на вашу запись в своей записи «Гнівань. Костел» в контексте: [...] finder.info/forum/viewtopic.php?f=14&t=2872 https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/466744.html [...]

  • 1