m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Збараж. Успенська церква/Наследие. Збараж. Успенская церковь.

Приєднуйтесь до благодійних зборів для проекту і отримуйте календарі і фотографії формату А2.
Підтримайте проект своїми лайками і поширенням інформації про акцію. Дякуємо всім Вам за підтримку!
—————
Присоединяйтесь к благотворительным сборам для проекта и получайте календари и фотографии формата А2.
Поддержите проект своими лайками и распространением информации об акции. Благодарим всех Вас за поддержку!


нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...Колись у в приміщенні Успенської церкви знаходився Тринітарський костел та монастир, монахи якого уславилися тим, що визволяли полонених з турецької неволі.
—————
Когда то в помещении Успенской церкви находился Тринитарский костел и монастырь, монахи которого прославились тем, что освобождали пленных из турецкой неволи.Проте у 1786 році цей чернечий орден припинив свою діяльність на цій території.
Через три роки, у 1789 р. трапилася пожежа, як наслідок – приміщення костелу сильно обгоріло і згодом цей храм вирішили продати українській громаді міста, яка почала використовувати його як культову споруду для свого обряду.
—————
Однако в 1786 году этот монашеский орден прекратил свою деятельность на этой территории.
Через три года, в 1789 случился пожар, как следствие - помещение костела сильно обгорело и впоследствии этот храм решили продать украинскому общине города, которая начала использовать его как культовое сооружение для своего обряда.

На час відновлення Галицької митрополії у 1808 році в місті вже існувала Успенська церква, але, оскільки вона була філіальною церквою міста, то історичних відомостей про неї залишилося дуже мало.
—————
На время восстановления Галицкой митрополии в 1808 году в городе уже существовала Успенская церковь, но, поскольку она была филиальной церковью города, исторических сведений о ней осталось очень мало.

На початок XX на місці старої двоповерхової квадратної в плані дзвіниці побудовано сучасний парафіяльний будинок, а поруч — нову дзвіницю.
У 1930-их за о. Боліновського. церкву було відновлено: зроблено електричне освітлення, площу навколо церкви обведено кам'яним муром і залізною огорожею. Відновлено парафіяльний будинок.
—————
На начало XX на месте старой двухэтажной квадратной в плане колокольни построен современный приходской дом, а рядом - новая колокольня.
В 1930-х о. Болиновським церковь была восстановлена: сделано электрическое освещение, площадь вокруг церкви обведена каменной стеной и железной оградой. Восстановлено приходской дом.

1963 рік - храм зачинено, побито іконостас, зрізано купол.
У 1979—1982 роках у церкві діяв районний краєзнавчий музей, який у 1989 перенесено у замковий палац.
—————
1963 год - храм закрыт, разбит иконостас, срезан купол.
В 1979-1982 годах в церкви действовал краеведческий музей, который в 1989 перенесено в замковый дворец.

1990 рік — церква реставрована і освячена настоятелем о. Романом Сливкою.
1995 рік — на фасаді парафіяльного будинку встановлено меморіальну дошку з написом, що у 1926—1929 рр. тут містилася читальня «Просвіти».
—————
1990 год - церковь отреставрирована и освящена настоятелем о. Романом Сливкой.
1995 год - на фасаде приходского дома установлена мемориальная доска с надписью, в 1926-1929 гг. Здесь находилась читальня «Просвещения».

Невелика однобанна будова Успенської церкви являє собою прямокутник (17 м х 12м) з витягнутою напівкруглою апсидою в східній частині і двома симетричними одноярусними прямокутними з округленими кутами прибудовами на рівні хорів.
—————
Небольшое однокупольное строение Успенской церкви представляет собой прямоугольник (17 м х 12м) с вытянутой полукруглой апсидой в восточной части и двумя симметричными одноярусными прямоугольными со скругленными углами пристройками на уровне хоров.

Зовнішній витриманий у стилі бароко декор будівлі (потужні стіни, вікна лише на рівні другого ярусу), складається з пілястр іонічного ордера, що візуально членують площину стін на дзеркала, міжярусних і лобових карнизів складного профілю, витягнутих арок із зображенням святих на центральному фасаді і їх фігурок з боків від центрального входу та декоративних аркотер домінуючого фронтону із зображенням Богородиці в центрі.
—————
Внешний выдержаный в стиле барокко декор здания (мощные стены, окна на уровне второго яруса), состоит из пилястр ионического ордера, что визуально разчленяют плоскость стен на зеркала, мижярусних и лобовых карнизов сложного профиля, вытянутых арок с изображением святых на центральном фасаде и их фигурок с боков от центрального входа и декоративных аркотер доминирующего фронтона с изображением Богородицы в центре.Дзвіниця комплексу спочатку являла собою квадратну в плані двоярусну споруду під чотирьохсхилою з уступом покрівлею, відтінену широкими кутовими пілястрами і арочними віконними прорізами на другому поверсі. У нинішньому вигляді дзвіниця — трипілонне двох'ярусне спорудження під чотирисхилою покрівлею з арочним отвором центрального входу на першому поверсі.
—————
Колокольня комплекса первоначально представляла собой квадратную в плане двухъярусную постройку под четырехскатной с уступом кровлей, оттененой широкими угловыми пилястрами и арочными оконными проемами на втором этаже. В нынешнем виде колокольня - трипилонное двухъярусное сооружение под четырехскатной кровлей с арочным проемом центрального входа на первом этаже.

кроп з попереднього знімку/кроп с предыдущего снимка


Погляд на останок/Взгляд на последок


Джерела/источники:
uk.wikipedia.org
zabytki.in.ua
drymba.com
ishchuk.net
polona.pl
youtube.com

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337). Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua.

Підтримати проект Ви можете також замовивши розроблені нами календарі на 2018 рік або замовивши відбиток вподобаних Вам фотографій до розміру А2 (на жаль, технічно, не для всіх фото можливий такий розмір, але для багатьох)

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Моя карта Приватбанка (5363 5426 0205 1337). Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua

Поддержать проект Вы можете также заказав разработанные нами календари на 2018 год или заказав отпечаток понравившихся Вам фотографий до размера А2 (к сожалению, технически, не для всех фото возможен такой размер, но для многих)

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".


Технічні партнери весняної експедиції 2017 року/Технические партнеры весенней экспедиции 2017 года.

CANON Україна


та QUADROCOPTER.UA

ну как то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, костел, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments