m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Микулинці. Палац.

Приєднуйтесь до благодійних зборів для проекту і отримуйте календарі і фотографії формату А2.
Підтримайте проект своїми лайками і поширенням інформації про акцію. Дякуємо всім Вам за підтримку!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...Хоча палац на березі Серету і носить ім'я ім'я Реев, але народженням своїм він був зобов'язан зовсім інший магнатської родини. Палац був побудований в 60-х роках 18 ст. на замовлення Людвіги Мнішек (1712 - 1785), яка за допомогою зв'язків свого впливового (на той момент вже покійного) чоловіка, засновника роду Потоцьких срібною Пиляви виклопотала у польського короля Августа III (1 696 - 1763) новий привілей для міста в 1758 році. Від того палацу правда залишилися лише два флігелі, поставлені перпендикулярно до поздовжньої осі палацу і з'єднаних з ним дугоподібними галереями.


паркова дорижка на гору до палацу


Основний корпус в середині 19 ст. був повністю перебудований. У 1815 році маєток викупив австрійський барон (за іншими відомостями великий польський землевласник) Ян Конопка, який мріяв створити елітарну бальнеологічну лікарню на основі місцевих мінеральних вод. В середині 19 століття Ян Конопка почав зводити нову палацову будівлю в стилі ампір.

Побудована в стилі неокласицизму, центральна частина палацу підкреслена на головному фасаді ризалитом з чотирма дерев'яними скульптурами атлантів, піднятими на аркаду першого поверху. Будівля палацу розташовується в в оточенні великого дендропарку (який славиться трьома двохсотлітніми ясенями), за проектом талановитого польського архітектора Августа Фредеріка Мошинського (1738 - 1817). З цього місця ландшафтний парк спускається до річки, а зліва розташовані руїни замку.

2010


Старі флігелі і палац формують широкий двір - курдонер. Від головного фасаду, пройшовшись по алеї, можна потрапити до Троїцького собору. Посеред дороги, в оточенні п'яти вікових кленів, знаходиться колодязь. У давні часи в палаці розташовувалися розкішні парадні зали, які прикрашали ампірні розпису на полиці, а сьогодні немає ніяких розписів, а стіни обштукатурити і пофарбували, загубивши колишню велич.Центральна частина паркового фасаду прикрашена глухим пілястровим портиком коринфського ордера і домінуючим трикутним фронтоном з круглим слуховим вікном в центрі. Оформлення віконних прорізів цієї частини дзеркально повторює центральному фасаду.
Особливістю бічних дугоподібних галерей палацу є аркоподібне з боку курдонеру і прямокутне в парковій частині оформлення вікон, а так само секційне поділення пілястрами тосканського ордеру міжвіконний простору.Графиня Юзефа Рей біля палацу
Конопка мав задум влаштувати тут елітний курорт, заснований на сірководневих джерелах. Лікарні судилося проіснувати як елітарного закладу під чуйним керівництвом спадкоємців Конопки аж до 1914 року, коли конкуренція з боку аналогічних європейських і вітчизняних курортів, а потім розгорнувшиєся на території Західної України бойові дії Першої світової війни не поставили його за грань існування (в 1918 - 1920 магнатська резиденція була розграбована, праве крило спалено). Палац перетворився в звичайну резиденцію і залишався у володінні до початку Другої світової війни.Ім'я останньої господині розкішних апартаментів на березі Серету палац має в своєму серці і понині. Юзефе Конопке в заміжжі Рей (- 1935) в післявоєнний період вдалося відновити колишню велич фамільного гнізда (про розкіш якого в народі ходили легенди), як і про сумну долю власниці - рано втративши чоловіка вона залишилася удвох з єдиною дочкою, яка несподівано померла від нерозділеного любові. Відвідавши палац, можна почути історію про нещасливе кохання її дочки Марії, яка закохалася в багатого чоловіка, але не отримавши схвалення матері отруїлася. Деякі жителі розповідають, що і сьогодні вночі на сходах можна побачити силует дівчини.

зайдемо всередину
Після смерті Юзефи упокоєної біля стін Троїцького костелу на фамільной ділянці поруч зі своїми близькими маєток з причини відсутності прямих спадкоємців виявился безхазяйним, що незабаром виправила вторглася на західноукраїнські землі в 1939 році радянська влада.Бальнеологічну лікарню тут таки відкрили. Бізнес-план реалізувати вдалося за радянської влади. У цей час у палаці Потоцьких влаштували обласну фізіотерапевтичну лікарню, яка є чинною і по сьогодні. Її статус не раз змінювався протягом цього часу: санаторій, обласна фізіотерапевтична, а пізніше бальнеологічна лікарня.

оранжерея...


Погляд на останок. Замок та палац за ним


про замок дивимось тут


Джерела:
http://haidamac.org.ua/2010/02/mykulyntsi-ru/ - 2010
http://castle-ua.com/ternopolskaya-oblast/64-dvorets-pototskikh
https://zabytki.in.ua/ru/1303/dvorets-v-mikulintsakh
http://ishchuk.net/Podorozhi/Ukraine/Ternopilska/Terebovlianski/Mykulynci/
https://castlesua.jimdo.com/тернопільська-область/микулинці-палац/
http://castles.com.ua/myk.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Карта Монобанку (5375 4141 0522 0577) одержувач Наталья Рітус.

Гаманец на PayPal на адресі madmax@studioavtv.com.ua.

Реквізіти для сплат від юридичних осіб:
р/р 26000500773506
ЄДРПОУ 2023813347
МФО 322669.


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: взгляд с небес, дворец, палац, погляд з небес, тернопольщина, тернопілля
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments