m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Городенка. Вірменський костел Сурб Аствацацин (Пресвятої Богородиці)/Городенка. Армянскій костел.

Приєднуйтесь до благодійних зборів для проекту і отримуйте календарі і фотографії формату А2.
Підтримайте проект своїми лайками і поширенням інформації про акцію. Дякуємо всім Вам за підтримку!
—————
Присоединяйтесь к благотворительным сборам для проекта и получайте календари и фотографии формата А2.
Поддержите проект своими лайками и распространением информации об акции. Благодарим всех Вас за поддержку!


нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...Наприкінці 17 століття місто стало значним торговим центром, де вірмени утримували в своїх руках майже всю міську торгівлю. Активне заселення вірменами міста Городенка після отримання Магдебурзького права сприяло появі вірменських архітектурних споруд. Одним із символів заможності вірменської громади в місті став Вірменський костел Сурб Аствацацин (Пресвятої Богородиці) 18 століття, що зберігся до сих пір, але в розваленому стані.
—————
К концу 17 века город стал значительным торговым центром, где армяне удерживали в своих руках почти всю городскую торговлю. Активное заселение армянами города Городенка после получения Магдебургского права способствовало появлению армянских архитектурных сооружений. Одним из символов зажиточной армянской общины в городе стал Армянский костел Сурб Аствацацин (Пресвятой Богородицы) 18 века, сохранившийся до сих пор, но в разваливающемся состоянии.

Вірменський костел в Городенці був побудований в 1706 році. Його оточувала висока кам'яна стіна, всередині якої перебувало вірменське кладовище, а вхід прикрашали гарні ворота. Внутрішнє оздоблення інтер'єру, його багатство і пишність вказували на значну впливовість вірменської громади.
—————
Армянский костел в Городенке был построен в 1706 году. Его окружала высокая каменная стена, внутри которой находилось армянское кладбище, а вход украшали красивые ворота. Внутреннее убранство интерьера, его богатство и великолепие указывали на значительную влиятельность армянской общины.

Зовні Вірменський храм поєднує аскетичність і помірну химерність споруди. Високо розташовані вікна на товстих стінах додають височини, над дверима біля входу побудований балкон. Головний фасад костелу підпирають потужні контрфорси, що виступають в нижній частині стін. У 1811 році в костелі був змонтований орган.
—————
Внешне Армянский храм сочетает аскетичность и умеренную вычурность сооружения. Высоко расположенные окна на толстых стенах добавляют возвышенности, над дверью у входа построен балкон. Главный фасад костела подпирают мощные контрфорсы, выступающие в нижней части стен. В 1811 году в костеле был смонтирован орган.сліди Другої світової війни/следы Второй мировой войны


Є думка, що храм опясували вали та високий товстий оборонний мур, та й сам храм будувався як оборонна споруда, про що свідчать контрфорси. За іншою думкою, контрфорси з'явилися вже в ХІХ столітті при черговому ремонті храму. Біля основної будівлі храму розташовувалася каплиця, яка не збереглася до наших днів.
—————
Есть мнение, что храм опоясывали валы и высокая толстая оборонная стена, да и сам храм строился как оборонное сооружение, о чем свидетельствуют контрфорсы. По другому мнению, контрфорсы появились уже в ХІХ веке при очередном ремонте храма. Возле основного здания храма размещалась часовня, которая не сохранилась до наших дней.

У 1743 році Микола Потоцький надає в торгівлі і ремеслі деякі привілеї для єврейської громади. Тому з часом євреї почали витісняти вірмен. В період комуністичного режиму Вірменський костел використовувався як склад і так і залишився в занедбаному і жалюгідному стані. Тепер костел закритий, на вікнах грати, стіни обшарпані, дах валиться. На сьогоднішній день це найстаріша збережена споруда в місті, котoрая потребує реставрації.
—————
В 1743 года Николай Потоцкий предоставляет в торговле и ремесле некоторые привилегии для еврейской общины. Поэтому со временем евреи начали вытеснять армян. В период коммунистического режима Армянский костел использовался в качестве склада и так и остался в запущенном и плачевном состоянии. Теперь костел закрыт, на окнах решетки, стены обшарпанные, крыша рушится. На сегодняшний день это самое старое сохраненное сооружение в городе, котoрое нуждается в реставрации.

Погляд на останок/Взгляд на последок


Джерела/источники:
zruchno.travel
ua.igotoworld.com
karpaty.info
sau.net.ua
photodocumentalist.org.ua

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337). Для підтримки друзями з поза меж України, доларова карта (5168 7423 3624 9143). Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua.

Підтримати проект Ви можете також замовивши розроблені нами календарі на 2018 рік або замовивши відбиток вподобаних Вам фотографій до розміру А2 (на жаль, технічно, не для всіх фото можливий такий розмір, але для багатьох)

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Моя карта Приватбанка (5363 5426 0205 1337). Для поддержки друзьями из за пределов Украины, долларовая карта (5168 7423 3624 9143). Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua

Поддержать проект Вы можете также заказав разработанные нами календари на 2018 год или заказав отпечаток понравившихся Вам фотографий до размера А2 (к сожалению, технически, не для всех фото возможен такой размер, но для многих)

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".
ну как то так =))
Tags: Івано-Франківщина, Ивано-франковщина, костел, напівруїна, полуруина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments