m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Київ. Лавра. Трoїцька церква. Частина 1.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Початок збору матеріалу для цієї статті відходить до 2014-15 годам.
Тоді вперше, я з зеркальним фотоаппаратом та більш-меньш широкою лінзою зміг з рук, швидко, поки музейний надсмотрщик пішов покурити пофотографувати в цьому шикарному храмі, единому як кажуть, в якому повністю збережений ансамбль монументально-декоративного малярства Києво-Печерскої майстерні доби бароко.
Подальше були екстерьєрні зйомки, зйомки з коптера та велика зйомка для журналу “Пам’ятки Украіїни” з двома дозйомками. Матеріал був оброблен і підготовлен до випуску ще на 1 січня 2018 року. Но право “первої ночи” було віддано друкованому виданню. Дві великі статті чекають Вас на його сторинках. Так що якщо є зацікавленість - шукайте, “Пам’ятки Украіни” історія та культура № 1-2.
Ми же дамо суто довідкову інформацію - остальне фотографії. Ви будете здивовані, як на такому маленькому просторі зберігається стільки всього цікавого. І так - поїхали…

Тро́їцька Надбра́мна це́рква — церква над Святою брамою Києво-Печерської лаври у Києві, побудована у 1106—1108 роках в системі укріплень Києво-Печерського монастиря над головним входом до монастиря. Єдина серед наземних споруд Лаври, яка збереглася неушкодженою з часів Київської Русі, одна з визначних пам'яток архітектури, культури та історії українського народу. Церква розташована над головною монастирською брамою в уступі фортечних мурів.

Історія.
Троїцька надбрамна церква була побудована в 1106—1108 роках на кошти чернігівського князя Святослава Давидовича (Святослава-Панкратія), сина чернігівського князя Давида Святославича (Сяятоша - скорочення від імені СВятослав - так його звали рідні), який прийняв постриг у Києво-Печерському монастирі під ім'ям Миколи Святоши.
Троїцька церква не була зруйнована ні під час землетрусу 1230 року, ні під час навали орди хана Батия 1240 року, коли були зруйновані більшість церков Києва.
Наприкінці XVII сторіччя і протягом XVIII церкву було значно реконструйовано у стилі українського бароко і вона набула свого сучасного вигляду. Під час реконструкції з'явився «укорочений» купол, змінилося внутрішнє вбрання та з'явилися нові розписи стін. Первинний аскетичний вигляд було замінено бароковою «грайливістю».

У 1725 році для церкви було зроблено велику центральну люстру — панікадило на 16 свічок. В 1730—1740-х роках художники з Художньої Іконописної школи Монастиря розписали церкву іконами. Теми для всіх фресок були взяті з Біблії. На декор, орнаменти та кольорове вирішення значною мірою вплинули традиції українського фольклорного мистецтва. Імена художників були визначені нещодавно завдяки дослідженням в архівах.Архітектура.
Церква знаходиться на другому поверсі над брамою. За будовою вона подібна до Благовіщенської церкви Золотих Воріт. У плані споруда є невеликою і майже квадратною (11,5х11,0 м). Чотири масивні стовпи розділяють інтер'єр церкви на три нефи, кожен з яких має апсиди сферичної форми зі східного боку, на стіни і стовпи спирається склепіння і барабан куполу. Вузькі вікна створюють загальний візуальний ефект руху вгору, відчуття піднесеної легкості.
Архітектура церкви типова для будівництва церков XI — XII сторіччя, яке було поширене за часів Київської Русі. Відмінною особливістю церкви є те, що тут ніколи не було хорів.В інтер`єрі церкви є ще один не звичний для православних храмів елемент - вздовж західної та південної стін, а також у притворі стоять порізблені крісла. Причина їх появи в тому, що після барокової реконструкції церква була передана до відання Миколаївського лікарняного монастиря, і тут службу слухали літні ченці та старі самітні козаки, що доживали свій вік при монастиреві, а от простих прочан сюди не пускали. Мабуть це і сприяло добрій збереженості інтер`єрів, адже і зараз службу тут правлять лише на Свято Св.Трійці.посилання на наступні частини активуються після їх публікіцій/ссылки на следующие части активируються после их публикиций
Частина 2
Частина 3

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Карта Монобанку (5375 4141 0522 0577) одержувач Наталья Рітус.

Гаманец на PayPal на адресі madmax@studioavtv.com.ua.

Реквізіти для сплат від юридичних осіб:
р/р 26000500773506
ЄДРПОУ 2023813347
МФО 322669.


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".

ну як то так =))
Tags: Киев, Київ, Лавра, взгляд с небес, лавра, погляд з небес, розписи, росписи, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments