m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Крехівский монастир. Погляд з небес /Наследие. Креховский монастырь. Взгляд с небес.

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...Засновниками Крехівського монастиря вважаються ченці Києво-Печерської Лаври Йоіл (†1638) та Сильвестр. Вони у 1590-х роках поселились у вирубаній в скелі печері за 12 км від м. Жовкви. З часом ченців стало більше, за підтримки магната Станіслава Жолкевського вони збудували неподалік від печери церкву св. Петра і Павла, пізніше церкву Преображення і Троїцьку церкву. Тут же було зведено дзвіницю та келії монахів. Обитель мала свою чудотворну ікону Богородиці, яку подарувала монахам львівська православна родина Красовських.
—————
Основателями Креховского монастыря считаются монахи Киево-Печерской Лавры Йоил († 1638) и Сильвестр. Они в 1590-х годах поселились в вырубленной в скале пещере в 12 км от г. Жовквы. Со временем монахов стало больше, при поддержке магната Станислава Жолкевского они построили неподалеку от пещеры церковь св. Петра и Павла, позже церковь Преображения и Троицкую церковь. Здесь же была возведена колокольня и кельи монахов. Обитель имела свою чудотворную икону Богородицы, которую подарила монахам львовская православная семья Красовский.Свого часу у Крехові працював знаменитий художник Никодим Зубрицький (1688—1724), автор близько 400 гравюр. З 1660-х років за підтримки короля Михайла Вишневецького монастир був оточений великими фортечними мурами, які замикали чотири високі вежі. За його мурами не раз рятувалось багато людей, особливо під час нападів татар. Під час облоги 1672 року монастир захищав молодий Іван Мазепа. Кілька разів у 1698 р. приїжджав до монастиря Петро I, який перебував у Жовкві і Раві-Руській, укладаючи угоду з королем Августом II про спільні дії проти шведів у майбутній Північній війні.
—————
В свое время в Крехове работал знаменитый художник Никодим Зубрицкий (1688-1724), автор около 400 гравюр. С 1660-х годов при поддержке короля Михаила Вишневецкого монастырь был окружен большими крепостными стенами, которые замыкали четыре высокие башни. За его стенами не раз спасалось много людей, особенно во время нападений татар. Во время осады 1672 монастырь защищал молодой Иван Мазепа. Несколько раз в 1698 приезжал в монастырь Петр I, находившийся в Жовкве и Раве-Русской, заключая соглашение с королем Августом II о совместных действиях против шведов в будущей Северной войне.У 1721 р. Крехівський монастир став греко-католицьким. З цього часу ще більше посилюється його релігійне значення. З дерев'яного його перебудували на мурований. Постали північна в'їздна брама, дзвіниця, старша частина монастирського корпусу.
—————
В 1721 г. Креховский монастырь стал греко-католическим. С этого времени еще больше усиливается его религиозное значение. Из деревянного его перестроили в каменный. Появились северные въездные ворота, колокольня, старшая часть монастырского корпуса.Між 1721 та 1751 рр. побудована нова мурована церква Св. Миколая. На початку 1990-х років вона була переосвячена на церкву Преображення Господнього. Монастир славився своїми чудотворними іконами, яких у Крехові було чотири: три ікони Богородиці (одна з Верхрати) та ікона святого Миколая Великого.
1751 року до Крехова переїхали монахи із монастиря у Буцневі.
Монастир державив села Скварява, Чайкова Вулька, Кунин, Воля Кунинська.
—————
Между 1721 и 1751 годами построена новая каменная церковь Св. Николая. В начале 1990-х годов она была освящена заново как церковь Преображения Господня. Монастырь славился своими чудотворными иконами, которых в Крехове было четыре: три иконы Богородицы (одна из Верхрата) и икона святого Николая Великого.
1751 в Крехов переехали монахи из монастыря в Буцневе.
Монастырь подчинялись села Скварява, Чайкова Вулька, Кунин, Воля Кунинский.

Погляд на останок/Взгляд на последок


Верхратську чудотворну ікону Богородиці із скасуванням василіянського монастиря у Верхраті 1808 року урочисто було перенесено до монастиря отців-василіян у Крехові. Тут продовжували здійснюватися чуда. Після закриття монастиря в Крехові чудотворну ікону вдалося перенести до львівського храму св. Параскевії П'ятниці. З виходом із підпілля Греко-Католицької Церкви урочисто 19 травня 1991 року з львівського храму Крехівську (Верхратську) чудотворну ікону Пресвятої Богородиці було повернуто до Крехова.
—————
Верхратскую чудотворную икону Богородицы с отменой василианского монастыря в Верхрате 1808 году торжественно было перенесено в монастырь отцов-василиан в Крехове. Здесь продолжали осуществляться чуда. После закрытия монастыря в Крехове чудотворную икону удалось перенести в львовский храм св. Параскевы Пятницы. С выходом из подполья Греко-Католической Церкви торжественно 19 мая 1991 львовского храма Креховская (Верхратская) чудотворнуая иконя Пресвятой Богородицы быля возвращеня в Крехов.

для перегляду панорами на всьому екрані натисніть на плашку з її назвою в лівому верхньому куті/для просмотра панорамы на всем экране нажмите на плашку с её названием в левом вехнем углу


Heritage. Krekhiv. Monastery of the Fathers Basilian.

Джерело/источник:
wikipedia.org

Путешествие во Львов. Часть 4. Крехівський монастир святого Миколая Отців Василіян..

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337). Для підтримки друзями з поза меж України, доларова карта (5168 7423 3624 9143). Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Моя карта Приватбанка (5363 5426 0205 1337). Для поддержки друзьями из за пределов Украины, долларовая карта (5168 7423 3624 9143). Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".


Технічні партнери весняної експедиції 2017 року/Технические партнеры весенней экспедиции 2017 года.

CANON Україна


та QUADROCOPTER.UA

ну как то так =))
Tags: башни, взгляд с небес, крепость, монастир, монастырь, погляд з небес, храм, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments