m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина Стоянів. Костел Найсвятішого Серця Ісуса/Наследие. Стоянов. Костел Святейшего Сердца Иисуса

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...У маленькому містечку Стоянів розташувався католицький костел, який став центром уваги багатьох туристів і гостей міста. Гарний костел, названий на честь Найсвятішого Серця Ісуса, виконаний в стилі архітектури епохи Неоготики, про що свідчать характерні особливості в зовнішньому вигляді храму.
—————
В маленьком городке Стоянов расположился католический костел, который стал центром внимания многих туристов и гостей города. Красивый костел, названный в честь Святейшего Сердца Иисуса, выполнен в стиле зодчества эпохи Неоготики, о чем свидетельствуют характерные особенности во внешнем виде храма.Перший костел у Стоянові був дерев'яним і був побудований на честь святого Войтиха в 1624 році на кошти родини Кадлубскіх. Він проіснував до 80-х років XIX ст. В результаті пожежі згорів.
——
Первый костел в Стоянове был деревянным и был построен в честь святого Войтыха в 1624 году на средства семьи Кадлубских. Он просуществовал до 80-х годов XIX в. В результате пожара сгорел.Костел Найсвятішого Серця Ісуса в Стоянові споруджений в 1901 році на місці старого дерев'яного храму. Храм був зведений за фінансуванням від католицької громади і особистих заощаджень польського священнослужителя Янора, який хотів звести костел, який не поступається за красою і величчю костелам Західної Європи в готичному стилі. Однак цьому плану не судилося збутися через брак грошей.
—————
Костел Святейшего Сердца Иисуса в Стоянове сооружен в 1901 году на месте старого деревянного храма. Храм был возведен при финансирование от католической общины и личных сбережений польского священнослужителя Янора, который хотел возвести костел, не уступающий по красоте и величию костелам Западной Европы в готическом стиле. Однако этому плану не было суждено сбыться из-за нехватки денег.Автором проекту нового неоготичного костелу називають польського арх. Т. М. Тальовського, вихованця і професора Львівської політехніки. Через 29-ть років після відкриття дверей костьолу парафіянам, в храмі з'явилася вражаюча своєю реалістичністю статуя Богородиці, що зробило костел самим відвідуваним місцем у містечку та найближчих населених пунктах.
—————
Автором проекта нового неоготического костела называют польского арх. Т. М. Талевского, воспитанника и профессора Львовской политехники. Через 29-ть лет после открытия дверей костела прихожанам, в храме появилась впечатляющая своей реалистичностью статуя Богородицы, что сделало костел самым посещаемым местом в городе и ближайших населенных пунктах.40-ві роки 20-го століття, коли на західноукраїнські землі прийшла влада СРСР, як і для багатьох католицьких храмів в той час, роки були непростими. Храм був закритий, а приміщення стали використовуватися як складські. Через такий стан справ інтер'єр костелу був майже знищений, включаючи образи святих, панно і храмовий вівтар.
—————
40-тые года 20-го столетия, когда на западноукраинские земли пришла власть СССР, как и для многих католических храмов в то время, годы были не простыми.  Храм был закрыт, а помещения стали использоваться как складские. Из-за такого положения дел интерьер костела был почти уничтожен, включая образы святых, панно и храмовый алтарь.Тільки на порозі 21-го століття (2000-ий рік) святиня повернулася міській громаді римських католиків. Масштабне відновлення було проведено польськими архітекторами завдяки історичним даними (фотографії, описи).
—————
Только на пороге 21-го столетия (2000-ый год) святыня вернулась городской общине римских католиков. Масштабное восстановление было проведено польскими зодчими благодаря историческим данным (фотографии, описи).

Погляд на останок/Взгляд на последокДжерела/источники:
doroga.ua
turpravda.com
reginews.com

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337). Для підтримки друзями з поза меж України, доларова карта (5168 7423 3624 9143). Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Моя карта Приватбанка (5363 5426 0205 1337). Для поддержки друзьями из за пределов Украины, долларовая карта (5168 7423 3624 9143). Для PayPal - одержувач madmax@studioavtv.com.ua

Спасибо всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Памятки Архитектуры. Наследие".


Технічні партнери весняної експедиції 2017 року/Технические партнеры весенней экспедиции 2017 года.

CANON Україна


та QUADROCOPTER.UA

ну как то так =))
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment