?

Log in

No account? Create an account

m_a_d_m_a_x

Проект "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина"

*УкраинскиеАрхитектурныеДостопримечательности.Наследие * UkrainianArchitecturalAttractions.Heritage*


Previous Entry Share Next Entry
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Олика. Замок та Троїцька церква. 2017. Погляд з небес та на ремонтЯкщо подивитися на Олицький замок з висоти і цього ракурсу, то створюється відчуття що його фортифікаційні споруди досить не погано збереглися, чого насправді немає. Якщо стіни замку, переобладнані потім під палацові приміщення стоять досі, то цього не скажеш про його бастіони і рови.
Досить непогано зберігся західний бастіон і трохи рів, що йде від нього до південного бастіону, від якого залишився власне пагорб ...

Трохи краще зберігся західний бастіон, у нього ще є залишки кам'яних кладок на плечах

Добре зберігся північно-західний в'їзний портал

від північного бастіону, як і від південного залишився пагорб ...і ми плавно повертаємося до майже повністю зберігся східному бастіонуне можна не згадати, що внутрішні дворики бастіонів збереглися у всіх споруд, де трохи краще (східний і південний) і в них можна потрапити з двору замку, а десь гірше і дуже гірше - західний і північний (в 2013 вони були сильно зарослі дикою порослю та були повністю не прохідними, в 2014 їх підчистили і з'явився доступ) зі входом через провали бастіонних стін. На це все можна поглянути в статті про замку з землі .Плавно переходимо до Троїцької церкви
У 2015 році поляки виділили на його ремонт деяку кількість грошей (близько 8 мільйонів злотих) і почався неспішний ремонт храму. На сьогодні зовні фактично закінчені бічні і задня стіни - попереду фасад, з його красою, яку не хотілося би щоб спотворили або знищили ...

також ремонт йде своєю чергою і всередині храму ...Хочеться сподіватися що нова штукатурка зроблена якісно і на совість і на як мінімум одне століття питання з ремонтом храму буде закритий ...
А поки - погляд на прощання ...Статья о істории замка та фото з землі 2014 тут
Статья о церкву та фото с землі 2014-2016 тут
панорами в середені храму
панорами та анонс
панорама на замок

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Моя карта Приватбанку (5363 5426 0205 1337). Для підтримки друзями з поза меж України, доларова карта (5168 7423 3624 9143). Для PayPal - получатель madmax@studioavtv.com.ua.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина".


Технічні партнери весняної експедиції 2017 року/Технические партнеры весенней экспедиции 2017 года.

CANON Україна


та QUADROCOPTER.UA

ну как то так =))


  • 1

Олика. Замок та костел. 2017. Взгляд с небес и на ремонт

Пользователь rudy_ogon сослался на вашу запись в своей записи «Олика. Замок та костел. 2017. Взгляд с небес и на ремонт» в контексте: [...] ина. Олика. Замок та костел. 2017/Наследие.Олыка.Замок и костел.2017.Взгляд с небес и на ремонт [...]

Давно ждал, что бы увидеть эту красоту. В интернете, был один снимок замка, с высоты птичьего полета. Теперь, благодаря Вам, их много. Огромное спасибо за прекрасные фотографии и за ВАШ проект “Наследие”.

всегда - пожалуйста =)

свідчу, що на протязі XIX сторіччя фортифікаційні споруди були підсилені - мені не вдалося обійти замок по периметру попід стіною, бо там встановлені паркани. Хоча на моєму місці мідношкірий варвар переліз би їх за одну мить :).
Із середини замок виглядає дуже цікаво. Хоча брак коштів помітний, але не менш помітні дбайливість та хазяйновитість. Однозначно, треба їхати та передивлятись цю пам'ятку роду Радзивилів.
Трохи непокоїть відсутність однієї башти на костьолі. Чи є в кого-небудь відомості - її недобудували, чи вона була знищена? Бо ж маємо відсутність однієї башти на костьолі Успіння Пресвятої Богородиці у Золочеві. Там коштів забракло ще у XVII сторіччі.

судячи з того шо я бачу по знімкам - була зруйнована...

і це одна з трьох колегіат, що існують в Україні. Цікаво, чи буде відновлений її статус після відновлення. Певно, польські католики подбають про це.

прійде час - подивимось =)

не знаю. Крип'якевич досить виразно описує, як православні Успенської церкви декілька сторіч бились з сусідами-домініканами і навкулачки, і легально за допомогою магістрату. Може саме завдяки цьому процесу Львів і став многоконфесійним. А чи встановиться безболісно така многоконфесійність в Олиці?

=) тільки саме життя може дати на таке питання свою відповідь...

Статус колегіати лишиться хіба що як назва історичної пам'ятки. Навряд чи в Олиці знову розміститься капітула каноніків. Вже оголошено, що після завершення реставрації у колегіаті буде відкрито санктуарій Казимирської Богоматері (оригінал цієї ікони з 17 ст. до 1939 року знаходився у сусідньому палаці). Слід сказати, що й на сьогодні колегіата вважаються діючим храмом і належить до структур української римо-католицької церкви.

згоден, це є найбільш вірогідний сценарій розвитку статусу храма. Добре, що ми зафіксували його стан до реставрації. Для мене то буде дуже цікаво - прослідкувати певний зв'язок з характером оздоблень, та релігійним, конфесійним статусом, хоча останній змінився за останні десятиріччя.

Башта була спалена підлітками у 80-х роках...

це мені нагадує сюжет з The Pillars of the Earth by Ken Follett. XII сторіччя, Англія, підліток у ночі підпалює дах церкви, щоб його батько каменяр міг почати будівництво нового храму та мав роботу. У нас, мабуть, це було прозаічніше..

те що друга не зникла - от то сюжет =))

Є в мене фото, не знаю якого року, з двома баштами. Хотів вчора добавити в коментарі, але не вийшло...

дякую, будемо вважати беззаперечним, що башта існувала ще півсторіччя тому.

  • 1