m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Сусіди. Rabsztyn. Zamek w Rabsztynie (Рабштын. Рабштынский Замок) (PL).

Оригинал взят у dimon_porter в Rabsztyn. Zamek w Rabsztynie (Рабштын. Рабштынский Замок) (PL)
4/12. Четвертый из 12 замков по маршруту "Путь Орлиных Гнезд".

Замок в Рабштіне
- це напівзруйнований старовинний лицарський замок, який знаходиться в місті Рабштин Малопольського воєводства, розташованому приблизно в 30 кілометрах від Кракова. Замок знаходиться на горі, біля підніжжя якої збереглися руїни іншого старовинного замку, зведеного в XVII столітті в стилі ренесансу і відомого, як нижній замок.Етимологія назви походить від німецького Rabestein (круча, скеля). Замок, як і багато хто з & laquo; Орлиних гнізд & raquo; вбудований у скелю, що випирає з вершини пагорба.Ранній, дерев'яний, замок заснований в 13 століття. У камені він був перебудований, що не дивно в середині 14 століття, за велінням короля Казимира Великого, після смерті якого він перейшла в приватні руки в рамках погашення заборгованості.В кінці 14 століття, за часів короля Владислава Ягайла, замок став власністю знаменитого лицаря Спитка з Мельштина, герба Леліва, який доклав чимало сил для коронації самого Владислава Ягайла.У 1439 його син, теж Спитко, в цьому замку очолив конфедерацію польських гуситів проти фактичного управителя Корони Польської - єпископа Кракова, кардинала Збігнєва Олесницького. Після нападу в Новим Корчині на королівську раду, був розбитий в битві при Гротніках, де і загинув.Його статок разом з замком був конфіскований в 1441 в королівську скарбницю, а потім в якості приданого його дружини Ядвіги, перейшло в руки сім'ї Анджея Тенчинський герба Топор. У 1442, за наказом короля Владислава він зміцнив замок.За участь у вбивстві Анджея Тичинського, його брат Ян Тичинський тримав в замку Марчіна Белза, одного з краківських з радників.На початку 16 століття, замок був в руках родини Бонера, які протягом трьох поколінь займали посаду старост Рабштина. У 1573 році Северин Бонер приймав у замку короля Польщі Генріха де Валуа.Сигізмунд Мишковскій, черговий господар замку, на початку XVII століття перебудовує будинок в стилі ренесансу і таким чином фортеця втрачає свою захисну функцію.


Приблизно в цей же час будується і нижній замок разом з двоповерховим палацом, який мав три крила і 40 кімнат.


Обидва замку були знищені під час нападу шведів. Будівля верхнього замку ще частково використовувалася аж до початку XIX століття. Остання відображена вежа замку і кілька стін були підірвані в другій половині XIX століття шукачами скарбів.У замка є своя легенда, яка розповідає про те, що під руїнами замку, глибоко під землею, знаходиться другий, красивий замок. В одній з головних залів замку стоять скам'янілі діти: хлопчик і дівчинка. У хлопчика на безімянном пальці надіто інкрустоване кільце, а у дівчинки навколо шиї нитки перлів.У сусідніх залах сплять закалдованние лицарі. Раз на рік вони прокидаються від цього сну. Це відбувається у Вербну неділю, напередодні Великодня, коли хресний хід виходить з найближчої церкви.Тоді кільце на пальці хлопчика трохи повертається. Розчиняються всі двері і лицарі, прокинувшись, займають місця за довгими столами. Починається гучний бенкет, лицарі сидять рядами, надаючись галасливій та веселій трапези. На столах кращі явства і вина, які можна собі уявити. Свято триває до опівночі.


Після Вербної неділі знову все засипають. Так повторюється щороку, поки кільце не зіскочить з скам'янілого пальця хлопчика. Коли це станеться, лицарі будуть звільнені від закляття. Розбуджений буде і хлопчик, щоб боротися з ворогами польської держави.3D реконструкція/3D реконструкция


погляд з небес/взгляд с небес


декілька фото та малюнків з польських архівів/несколько фото и рисунков из польских архивов
Н. Орда
pointerst.com
vk.com
rabsztyn.ilkus.pl
europeana.eu
zamki.pl
Tags: Польша, замок, руина, руїна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments