m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Сусіди. Sułoszowa. Pieskowa Skala (Сулошова. Замок Пескова Скала) (PL)

Оригинал взят у dimon_porter в Sułoszowa. Pieskowa Skala (Сулошова. Замок Пескова Скала) (PL)
3/12. Третий пункт маршруту "Шлях Орлиних Гнізд". Розташований в 25 км. від Кракова.

Пєскова Скала (Pieskowa Skala) - замок, побудований в 1542-1544 роках в стилі ренесанс. В середині XVII століття замок був реконструйований в готичному стилі. У його підніжжя можна побачити найбільш оригінальний кам'яний острів & ndash; Палиця Геркулеса.Побудований в 14 столітті за часів правління Казимира Великого замок в Пєсковій Скелі був частиною оборонної системи на кордоні з Силезієй. Він також охороняв важливі торговельні шляхи, що з'єднують Краків з Вроцлавом і проходили через долину Прандніка. З кінця 14 століття замок також грав роль резиденції кількох потужних польських дворянських сімей.

Фортеця в Пєсковій Скелі була неприступною. Вона розташована на вершині гори і з трьох сторін оточена скелями. Цей замок належав багатому роду Шафранцю, причому дістався він цього роду завдяки гарачковості одного з солдатів Людвіка Угорського, який одного разу поранив випадково Петра Шафранця. Щоб уникнути скандалів король і подарував замок цього роду.

В середні віки ходили легенди, що один з власників цього замку займався чорною магією. Хоча справа тут просто в тому, що він був ученим. Інший Шафранець відзначився в битві під Грюнвальдом, в якій героїчно громив хрестоносців.

Правда, онук Петра Шафранця відрізнявся переважно тим, що грабував проходять повз купецькі каравани. Власне цим в середні століття промишляли багато власників замків. Однак Петро так всім досадив, що його за наказом короля схопили і стратили в Кракові.

Замок в Пєсковій Скелі & ndash; одна з найкраще збережених укріплених садиб на території Юри Краківсько-Ченстоховської і єдиний, що функціонує сьогодні в якості музею. В результаті бурхливих історичних подій історичний інтер'єр замку не зберігся, а художні колекції власників були розрізнені і втрачені. Всі експонуючиєся предмети в музеї замку належать Вавельського Королівського замку.

Нове художне аранжування музейних залів (відкрита 2000 року) належить роботі Малгожати і Матея Радніцкіх. Виставка починається з середньовічного залу, далі йде зал, присвячений мистецтву 16 століття, в основі якої & ndash; три великих тканих фламандських гобелени. Один, із зображенням Паріса і Олени на острові Кранай, походить з Делфтського серії історії Троянської війни і становить частину депозиту Вавельського собору. Два інших гобелена представляють пасторальні ігри та забави і не ідентифіковані досі в якості сцен зі Старого Завіту.

Третій зал представляє до уваги предмети 17 століття, а останній, четвертий, зал презентує предмети мистецтва кінця 17 & ndash; початку 18 століття.

З тераси замка можна помилуватися навколишньою природою. А вона тут просто чудова. Адже поруч знаходиться Ойцовський народний парк, в якому один з одним сусідять ущелини і яри, печери і гірські вершини, найбільшою популярністю з яких користується грот короля Локетка.

За легендами, король якось зміг з невеликим загоном сховатися в цій печері від переслідуючих його ворогів. Причому так майстерно, що ворожий загін так і не зрозумів куди поділися поляки. З тих пір цю печеру звуть Грот Локетка.історична відео-реконструкція

</lj-embed>
</lj-embed>

декілька малюнків та фото з польских архивів
Малюнок Наролеона ОрдиДжерела:
tour.narod.ru
europeana.eu
Tags: замок, крепость, фортеця
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments