?

Log in

No account? Create an account

m_a_d_m_a_x

Проект "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина"

*УкраинскиеАрхитектурныеДостопримечательности.Наследие * UkrainianArchitecturalAttractions.Heritage*


Previous Entry Share Next Entry
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Сусіди. Korzkiew. Zamek w Korzkwi (Кожкев. Кожкевський замок)

Оригінал взято у dimon_porter в Korzkiew. Zamek w Korzkwi (Кожкев. Кожкевский замок) (PL)
1/12. Перший з 12 замків, включених в знаменитий маршрут "Шлях Орлиних Гнізд".

Кожкевський замок — архітектурний пам'ятник в Польщі, який знаходиться в селі Кожкев сільській гміни Зеленкі Краківського повіту Малопольського воєводства, в 13 км від Кракова. Замок внесений до реєстру охоронюваних пам'яток Малопольського воєводства.У 1352 році сандомирський воєвода Ян герба Сирокомля купив землю на території сучасного села Кожкев і побудував на невеликій височині вежу, яка крім фортифікаційного призначення також використовувалася в якості житлового приміщення. Пізніше до башти було прибудовано інші приміщення. Біля замку поступово формувався майбутній Кожкев.

До кінця XIV століття у володіння Яна Сирокомлі перейшли сусідні села Грембиніце, Бяли-Косчул, Гебілтув і Рудна. У XV столітті спадкоємці Яна Сирокомлі розпродали всю свою спадщину, в тому числі і Кожкевскій замок. Наступними власниками замку були Степан Свентопелк, купець Петро Крупка, представники шляхетскіх родів Зборовських і Луговских.

У XV-XVII століттях замок перебував у власності сім'ї Йорданов. В цей час замок неодноразово перебудовувався. В кінці XVIII століття замок перейшов у власність аристократичного роду Водзіцкіх. В кінці XIX століття замок був покинутий і він поступово став руйнуватися.

12 березня 1984 року будинок було внесено до реєстру охоронюваних пам'яток Малопольського воєводства.

У 1997 році замок викупив краківський архітектор Єжи Домінірскій, який його відремонтував. Неповторність замку додає той факт, що власником його є нащадок жителів Кожкеву. В даний час замок використовується як готель. Назва кожного з апартаментів відноситься до гербу роду, пов'язаного з історією цієї місцевості.

Замок розташований на території мальовничого парку Кожкев, де ви зможете прекрасно провести час на лоні природи. Ойцовський національний парк, один з найбільш ідилічних природних заповідників Польщі, також знаходиться неподалік, всього в 5 км від замку.оригінали фотографій тут

[proof]https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%B6%D0%BA%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BA
https://calapolska.ru/hotels/donimirski


  • 1
Очень красивый замок!Спасибо.

да уж - поляки знают толк в восстановлении...

Приветствую! Давайте знакомиться!
Мы путешествуем и ведем блог командой – меня зовут Руслан и я основной фотограф, водитель и идейный вдохновитель, моя супруга Надежда – второй фотограф, бессменный автор текстов, наш пес – Сэр Эдмунд Грей, который повышает градус мимимишности наших историй с географией.
Блог полностью авторский без копипасты, перепостов и всего того, что вы не любите в жж. Только интересные истории из путешествий от первого лица, с небольшим налетом лытдыбра и отчетов о снаряжении.

  • 1