m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Чабарівка. Костел св. Архангела Михаїла/Наследие. Чабаровка. Котел.Майже на під'їзді до Гусятина з боку Копичинців є невелике село Чабарівка (1,2 тис. мешканців). Стоїть воно на річці Муха і відоме з 1648 року.
Дорога зміїться вниз-угору, вліво-вправо, серед села підноситься шпиль костелу, а край дороги де-не-де визирають криниці-хатки, такі характерні для Гусятинщини.
—————
Почти на подъезде к Гусятину со стороны Копычинцев есть небольшое село Чабаровка (1,2 тыс. Жителей). Стоит оно на реке Муха и известное с 1648 года.
Дорога змеится вниз-вверх, влево-вправо, среди села возвышается шпиль костела, а у дороги кое-где выглядывают колодца-домики, столь характерные для Гусятинщини.

На місцевий костел зверне увагу будь-який проїжджаючий цією трасою: храм не досить старий, але дуже показовий.
Костел неначе з двох нез'єднальних частин: башта, більше схожа на замкову, та традиційна для кінця ХІХ - початку ХХ століття неоготика. Замок на дверях. Сліди нещодавного ремонту. Під час ремонту було втрачено чудову сигнатурку на даху споруди - шкода. 
—————
На местный костел обратит внимание любой проезжающий по этой трассе: храм недостаточно старый, но очень показательный.
Костел будто из двух несоедіняемих частей: башня, больше похожая на замочную, и традиционная для конца XIX - начала ХХ века неоготика. Замок на двери. Следы недавнего ремонта. Во время ремонта было утеряно замечательную сигнатурку на крыше сооружения - жаль.

Чабарівка належала до парафії в Гусятині. Лише у 1930(1934) році в селі було збудовано філіальний костел у стилі неоготики. Але слугувати вірним і Богу храму довго не довелося: у 1939 році прийшли совіти і закрили святиню, перетворивши її на склад. Повернули костел віруючим за часів Незалежності. В храмі проведено невеликий ремонт, під час якого збережено автентичну червону черепицю на даху. Бабуся, що йде повз храм, розповідає, що він діючий, але священики правлять лише в обід у неділі та на свята отцями-бернардинами з Гусятина.
—————
Чабаровка принадлежала к приходу в Гусятине. Только в 1930(1934) году в селе был построен филиальный костел в стиле неоготики. Но служить верным и Богу храму долго не пришлось: в 1939 году пришли советы и закрыли святыню, превратив ее в склад. Вернули костел верующим во времена Независимости. В храме проведен небольшой ремонт, во время которого сохранено аутентичную красную черепицу на крыше. Бабушка, идущая мимо храма, рассказывает, что он действующий, но священники правят только в обед в воскресенье и на праздники отцами-бернардинами с Гусятин.

Нам пощастило зустріти місцевого жителя з прихожан і він люб'язно запросив ключника щоб відкрити костел. Всередині все дуже просто, але цілком чисто і готово для служби. Ремонт поки ще не закінчений, громада маленька і збирають на нього по крихтах ...
—————
Нам повезло встретить местного жителя из прихожан и он любезно позвал ключника чтобы открыть костел. Внутри всё очень просто, но вполне чисто и готово для службы. Ремонт пока еще не закончен, община маленькая и собирают на него по крохам…

декілька старих фото/несколько старых фото
http://www.castles.com.ua/chabarivka.html
http://andy-travel.com.ua/chabarivka
http://www.pslava.info/ChabarivkaS_Kost,230059.html

Шановні друзі! Допомогти проекту "Українські Пам'ятки архітектури. Спадщина" ви можете через систему PATREON, ставши патроном в нашій обоймі. Заздалегідь дякуємо =) …/
Уважаемые Друзья! Помочь проекту "Украинские памятники архитектуры. Наследие" вы можете через систему PATREON, став патроном в нашей обойме. Заранее спасибо =) ...
ну как то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, костел
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments