m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Струсів. Синагога/Наследие. Струсов. Синагога.В центральній нижній частині села Струсів, неподалік від палацу, височить синагога XIX століття.
Була побудована імовірно в 1862 році в період приналежності місцевості до Австро-Угорської Габсбурзької династії. Виходячи з назви - Велика синагога, їх було кілька в містечку.
-----------
У центральній Нижній части села Струсів, Неподалік від палацу, височить синагога XIX століття.
Была построена предположительно в 1862 году в период принадлежности местности к Австро-Венгерской Габсбургской династии. Исходя из названия - Great Synagogue, их было несколько в местечке.Велика та велична будівля у два поверхи з арочними вікнами збереглася відносно непогано через те, що в комуністичні часи в синагозі були розташовані якісь господарські приміщення, чи то майстерня. З правої сторони від головного входу на боковій стіні можна помітити, що була прибудова для моління жінок, яку розібрали вже за комунізму. Така сама зовнішня прибудова була і біля протилежної стіни від головного входу.
----------
Большое и величественное здание в два этажа с арочными окнами сохранилось относительно неплохо потому что в коммунистические времена в синагоге были расположены какие-то хозяйственные помещения, или мастерская. С правой стороны от главного входа на боковой стене можно заметить, что была пристройка для моления женщин, которую разобрали уже при коммунизме. Такая же внешняя пристройка была и у противоположной стены от главного входа.Чітко видно ніші під перекриття. Північно-західний кут синагоги заокруглений. Південна та південно-східні кути храму, на рівні першого поверху, прикрашені фігурним білим тесаним камінням у вигляді колон. Головний вхід оздоблено порталом з білого каменю. Над входом збереглася дошка з висіченим написом. Що написано вияснити не вдалося. Великих розмірів синагога свідчить про чисельну єврейську громаду, яка проживала в містечку в XVIIIта XIXстоліттях. Зараз храм стоїть пусткою і помалу руйнується.
----------
Четко видно ниши под перекрытие. Северо-западный угол синагоги закругленный. Южный и юго-восточный углы храма, на уровне первого этажа, украшенные фигурным белым тесаным камнями в виде колонн. Главный вход украшен порталом из белого камня. Над входом сохранилось доска с высеченной надписью. Что написано выяснить не удалось. Больших размеров синагога свидетельствует о многочисленной еврейской общине, которая проживала в городке в XVIII и XIX веках. Сейчас храм пустует и постепенно разрушается.

фото 1991 року/фото 1991 года


фото 1995 року/фото 1995 года


Дах почав руйнуватися, а від так руйнуються і стіни. Трохи дивно те, що в цей самий час будуються нові синагоги в Дніпропетровську та інших містах, а історичні пам’ятки іудейської віри руйнуються, хоча вони заслуговують на продовження історичного життя. В Струсові зберігся також кіркут-єврейський цвинтар. От і все що вдалося взнати про синагогу в Струсові.
----------
Крыша начала разрушаться, а за ней разрушаются и стены. Немного странно, что в это же время строятся новые синагоги в Днепропетровске и других городах, а исторические памятники иудейской веры разрушаются, хотя они заслуживают продолжения исторической жизни. В Струсове сохранилося также киркут-еврейское кладбище. Вот и все что удалось узнать о синагоге в Струсове.Джерело/источник:
https://templesua.jimdo.com/синагоги/струсів/

Tags: Тернопольщина, Тернопілля, синагога
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment