m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Струсів. Синагога.В центральній нижній частині села Струсів, неподалік від палацу, височить синагога XIX століття.
Була побудована імовірно в 1862 році в період приналежності місцевості до Австро-Угорської Габсбурзької династії. Виходячи з назви - Велика синагога, їх було кілька в містечку.Велика та велична будівля у два поверхи з арочними вікнами збереглася відносно непогано через те, що в комуністичні часи в синагозі були розташовані якісь господарські приміщення, чи то майстерня. З правої сторони від головного входу на боковій стіні можна помітити, що була прибудова для моління жінок, яку розібрали вже за комунізму. Така сама зовнішня прибудова була і біля протилежної стіни від головного входу.Чітко видно ніші під перекриття. Північно-західний кут синагоги заокруглений. Південна та південно-східні кути храму, на рівні першого поверху, прикрашені фігурним білим тесаним камінням у вигляді колон. Головний вхід оздоблено порталом з білого каменю. Над входом збереглася дошка з висіченим написом. Що написано вияснити не вдалося. Великих розмірів синагога свідчить про чисельну єврейську громаду, яка проживала в містечку в XVIIIта XIXстоліттях. Зараз храм стоїть пусткою і помалу руйнується.

фото 1991 року


фото 1995 року


Дах почав руйнуватися, а від так руйнуються і стіни. Трохи дивно те, що в цей самий час будуються нові синагоги в Дніпропетровську та інших містах, а історичні пам’ятки іудейської віри руйнуються, хоча вони заслуговують на продовження історичного життя. В Струсові зберігся також кіркут-єврейський цвинтар. От і все що вдалося взнати про синагогу в Струсові.Джерело:
https://templesua.jimdo.com/синагоги/струсів/

Tags: Тернопольщина, Тернопілля, синагога
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment