m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Трибухівці. Костел Матері Божої Неустанної Помочі/Наследие. Трибуховцы. Костел.

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимося великі картинки .../напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...Трибухівці (з 1964 по 1991 - Дружба) - велике село (4,2 тис. Жителів) на виїзді з Бучача в сторону Чорткова. Відомо з XVI століття, а в 1672 році згадано в щоденнику відомого мандрівника Ульріха фон Вердум. У першій половині XIX століття власниками Трибухівці була вірменська родина Кржістофовічей. В кінці століття село перейшло Корнелію Городиському герба Корчак, а після його смерті - синові Францишко. Городиський мали в Трибухівцях еклектичний палац, який не дожив до наших днів.
—————
Трибуховцы (с 1964 по 1991 - Дружба) - большое село (4,2 тыс. жителей) на выезде из Бучача в сторону Черткова. Известно с XVI века, а в 1672 году упомянуто в дневнике известного путешественника Ульриха фон Вердум. В первой половине XIX века владельцами Трибуховцев была армянская семья Кржистофовичей. В конце века село перешло Корнелию Городисскому герба Корчак, а после его смерти - сыну Францишку. Городисские имели в Трибуховцах эклектичный дворец, который не дожил до наших дней.

Нічим особливо примітним село не відзначається лише на перший погляд, на погляд з вікна машини чи автобусу по дорозі до Бучача: ну каплички, ну хрест про відміну панщини, ну старий цвинтар, де виділяється високий хрест на могилі отця Лушпинського, ну пам'ятник визволителям у скверику... Хіба от костел при дорозі – і правда дуже фотогенічний, з невеликою башточкою на головному фасаді, з контрфорсами.
—————
Ничем особенно примечательным село не отмечается лишь на первый взгляд, на взгляд из окна машины или автобуса по дороге в Бучач: ну часовни, ну крест об отмене барщины, ну старое кладбище, где выделяется высокий крест на могиле отца Лушпинского, ну памятник освободителям в скверике ... Разве вот костел у дороги - и правда очень фотогеничный, с небольшой башенкой на главном фасаде, с контрфорсами.Відомо, що римо-католицька парафія в Трибухівцях існував в 1761 році і належав до Устенське (Галіцкому) деканату.
До цього в селі був інший храм, Успенський костел (освячений 14 серпня 1763 р. архієпископом Вацлавом Сераковським). Певно, старий храм вже не вміщав всіх католиків поселення – відомо ж, що перед Першою світовою війною їх нараховувалося понад тисячу. Кам’яний храм Матері божої Неустанної Допомоги зводили на кошти Городиських довго: з 1904 по 1923 роках, а в 1933 році тут розмістили прихід Бучацького деканату.
—————
Известно, что римско-католический приход в Трибуховцах существовал в 1761 году и принадлежал к Устенске (Галицкому) деканата.
До этого в селе был другой храм, Успенский костел (освящен 14 августа 1763 архиепископом Вацлавом Сераковским). Вероятно, старый храм уже не вмещал всех католиков поселения - известно же, что перед Первой мировой войной их насчитывалось более тысячи. Каменный храм Матери Божьей Неустанной Помощи возводили на средства Городиских долго: с 1904 по 1923 годах, а в 1933 году здесь разместили приход Бучацкого деканата.В радянський час у святині влаштували спочатку зерносховище, а потім гараж. Коли в 1965 р. в Трибухівцях звели нормальний гараж, в костелі влада хотіла облаштувати спортивний зал, та селяни не погодилися. Ну, принаймні так це написано в книзі про село "Трибухівці. Минуле і сьогодення" С. Страшків. 
Храм повернули католикам Трибухівців у 1992 році. Костел відремонтовано та переосвячений в честь Матері Божої Неустанної Помочі. Головна ікона з нього весь час, поки храм не діяв, зберігалася в будинку жительки села Марії Криськів.
—————
В советское время в святыне устроили сначала зернохранилище, а затем гараж. Когда в 1965 г.. В Трибуховцы возвели нормальный гараж, в костеле власть хотела обустроить спортивный зал, и крестьяне не согласились. Ну, по крайней мере так это написано в книге о селе "Трибуховцы. Прошлое и настоящее" С. Страшко.
Храм вернули католикам Трибуховцы в 1992 году. Костел отремонтирован и переосвящен в честь Матери Божьей Неустанной Помощи. Главная икона из него все время, пока храм не действовал, хранилась в доме жительницы села Марии Крыськив.Погляд на останок/Взгляд на последок
Джерела/источники:
castles.com.ua
ukrainaincognita.com
fotostudio.com.ua

Шановні друзі! Допомогти проекту "Українські Пам'ятки архітектури. Спадщина" ви можете через систему PATREON, ставши патроном в нашій обоймі. Заздалегідь дякуємо =) …/
Уважаемые Друзья! Помочь проекту "Украинские памятники архитектуры. Наследие" вы можете через систему PATREON, став патроном в нашей обойме. Заранее спасибо =) ...
ну как то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, костел
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments