m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Коропець. Палац Бадені. Частина 2.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...До цього часу дожили деякі елементи внутрішнього оздоблення палацу, але колишній овальний бальний зал, прикрашений панелями темного дуба, вже не має портретів польських королів, які переховували верхню частину стін в три ряди. Це були копії, виконані Марселем Машковським з відомих робіт Яна Матейка. Не дарма бальний зал називався також "королівським". Поруч з королівським залом розміщувалися їдальня, бібліотека і каплиця, яка мала вихід назовні. Поруч тягнулися житлові приміщення.

зайдемо до палацу і пройдемо по доступних з центрального входу кімнатах першого поверху


підемо в праве крило


бальна "королівська" зала


Поки, з першим поверхом все, інші кімнати звідси не доступні, до них ми пройдемо через інший вхід. Повернемося до центральної зали і піднімемося на другий поверх


Більш скромний другий поверх складався виключно з житлових помещеній.Так як палац був завершений вже на початку ХХ ст., незадовго до Першої світової війни, більшість художніх колекцій родини Бадені залишалися в їхніх маєтках в Радехові та Буську. Так що в Коропці було зовсім небагато цінних старовинних меблів і картин. Тільки в бальному залі стояв різьблений стіл у стилі Людовика XVI з великою мармуровою стільницею, а в інших кімнатах тільки окремі речі, які не входили в якісь комплекти. Но все ж, в модринових шафах в Коропці зберігалася нехай і нова, але велика бібліотека.

бальна "королівська" зала з балкону


Палац Бадені був оточений парком, який існував ще з початку 19 століття, але при Станіславі Бадені був значно розширений. Над парковою композицією працював відомий ландшафтний архітектор Рерінг. Парк відрізнявся наявністю великих полян з групами дерев. Дві річки перетинали паркову зону, а їх береги з'єднувалися містками, пофарбованими в білий колір. За парком, в якому виростали дуби, клени, срібні тополі, липи, плакучі верби, доглядав штат з тридцяти садівників.

заглянемо на дах, який ремонтують
Протягом багатьох років в будівлі палацу розміщується обласний ліцей-інтернат. Звичайно ж, з часом палац втратив свою пишність, але все ж добре збереглися елементи оригінальної ліпнини. Також в досить доглянутому стані знаходиться парк.

розпечатуємо забиті цвяхами двері в праве крило та йдемо по ньому
сходи на перший поверх/лестница на первий этаж
Палац знаходиться в комунальній власності територіальних громад області. У 2011 році Тернопільська обласна рада прийняла участь в конкурсі Посольського фонду США по відновленню культурної спадщини. Але проект реставрації палацу не став переможцем і гранту не отримав. Тим часом аварійний стан палацу посилювався.

повернемося на раніше не доступну частину першого поверху


Частина 1
Частина 3


Джерела/источники:
gazeta.zn.ua
castle-ua.com
uateka.com
castlesua.jimdo.com

NEW!!! NEW!!! NEW!!!
А також Ви можете фінансово нам допомогти всього в пару кліків, скористувавшісь новим сервісом БАНКА від Monobank-у, це буде аккумуляція коштів для осінної експедиції,
Натискаем на банку ===> ===> і ваше пожертвування в нашій банці-скарбничці.
NEW!!! NEW!!! NEW!!!Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Карта Монобанку (5375 4141 0522 0577) одержувач Наталья Рітус.

Гаманец на PayPal на адресі madmax@studioavtv.com.ua.

Реквізіти для сплат від юридичних осіб:
р/р 26000500773506
ЄДРПОУ 2023813347
МФО 322669.


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, дворец, напівруина, палац, полуруина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments