m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Коропець. Палац Бадені. Частина 3.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Фото з польских архівів/Фото из польских архивов
Дійшло до того, що в кінці 2013 р обрушилася частина конструкції центрального купола, обвалилися міжповерхові перекриття. Обласна влада замість того, щоб діяти, плекала напівфантастичні ідеї: то створити в палаці центр молодіжної дипломатії, то включити пам'ятник у Світову спадщину ЮНЕСКО.І ось в грудні минулого року взялися було лагодити центральний купол палацу. Однак руки дійшли тільки до найнебезпечніших ділянок купола і центральної частини даху. На цьому й зупинилися, оскільки ... закінчилися кошти для протиаварійних і консерваційних робіт. Було освоєно лише 659 тис. грн, а весь комплекс робіт по реставрації даху оцінений більш ніж в 10 мільйонів.На початку березня нинішнього року депутати обласної ради в рамках Програми збереження культурної спадщини на 2016-2020 рр. заклали на цей рік 1 млн грн на виготовлення проекту комплексної реставрації та пристосування палацу під культурно-освітній комплекс. Мають намір провести конкурс на кращий проект, але все це поки що в перспективі. Голова Коропецької селищної об'єднаної громади Володимир Мельник справедливо вважає, що відновлений палац графа Бадені послужив би розвитку цієї території, її інфраструктури.

Але палац Станіслава Бадені - пам'ятка архітектури місцевого значення, і кошти для його відновлення треба шукати або в обласному бюджеті, або на умовах співфінансування з обласної казни та інших місцевих. Інший шлях - віддати інвестору в оренду за невелику плату, але під серйозні інвестиційні зобов'язання проведення капітального ремонту зі збереженням автентичних елементів палацу. Орендар повинен забезпечити доступ до приміщень для проведення екскурсій, як це практикують в розвинених країнах.

погляд з небес


З усього видно, що це шлях довжиною далеко не в один рік. А унікальний палац графа Станіслава Бадені в Коропці необхідно терміново реставрувати. За позитивним досвідом далеко ходити не треба - Національний заповідник "Замки Тернопілля" виконав великий обсяг робіт з відновлення палаців в Збаражі та Вишнівці. Але вони знаходяться не в такій глушині, як Коропець ...Частина 1
Частина 2

Джерела:
gazeta.zn.ua
castle-ua.com
uateka.com
castlesua.jimdo.com


NEW!!! NEW!!! NEW!!!
А також Ви можете фінансово нам допомогти всього в пару кліків, скористувавшісь новим сервісом БАНКА від Monobank-у, це буде аккумуляція коштів для осінної експедиції,
Натискаем на банку ===> ===> і ваше пожертвування в нашій банці-скарбничці.
NEW!!! NEW!!! NEW!!!Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Карта Монобанку (5375 4141 0522 0577) одержувач Наталья Рітус.

Гаманец на PayPal на адресі madmax@studioavtv.com.ua.

Реквізіти для сплат від юридичних осіб:
р/р 26000500773506
ЄДРПОУ 2023813347
МФО 322669.


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, дворец, напівруина, палац, полуруина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments