m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Коропець. Палац Бадені. Частина 1.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Коропецький палац (палац графа Бадені) - палац Станіслава Бадені в с. Коропець. Граф Бадені звів його, перебудувавши древній палац Мисловских. Проект палацу розробляли віденські архітектори, масштабні роботи по розбудові резиденції тривали з 1893 по 1906 рік.2016
Життя тут немов завмерло на довгі роки. Колись розкішний палац стоїть пустий, як символ занедбаності і непотрібності. У своїй архітектурній величі він - як мовчазне нагадування, що більше століття тому в цій будівлі вирували пристрасті і розваги, задовольнялися інтелектуальні інтереси і духовні потреби багатьох поколінь господарів і їх гостей. У мальовничому селищі Коропець, що розкинулося на березі Дністра (Тернопільщина), гордо височіє палац маршала Галицького сейму, графа Станіслава Бадені. Кажуть, ця літня графська резиденція є зменшеною копією палацу імператора в Відні.Трохі історії...
До 1615 року містечко належало польській короні, а в 1615 році перейшло у власність брацлавського воєводи Стефана Потоцького (Stefan Potocki) (1568-1631). В середині XVIII століття власність на довколишні землі переходить до родини Мисловських ( Myslowsci) гербу Равич (Rawicz). На початку ХІХ століття родина Мисловських спорудила в Коропці палац. Центральна частина була двоповерхова, до центральної частини по обидва боки було прибудовано одноповерхові бічні крила.

1893 року Станислав Бадени купив у дідича Коропця Альфреда (сина Альфреда) Мисловского гербу Равіч маєток в містечку. Назадовго перед смертю заповів його сину Станіславу Генрику.

Станіслав Бадені
В Першу світову війну в 1914-1920 роках палац було сильно пошкоджено та пограбовано. Саме тоді з усіх стін було знято портрети,вирвані вікна та двері. В міжвоєнний період родина Бадені відновила палац майже у його первісному стані. Тільки портрети годі було знайти.Останнім власником Коропця був наймолодший син Станіслава Бадені - Стафан Бадені (Stefan Badeni)(1885-1961). Після захоплення Коропця комуністами в 1939 році, був змушений мігрувати з родиною в Будапешт. В подальшому був ув’язнений нацистами у концтабір в Маутхаузені, де вижив. Останні роки доживав в Дубліні.

Палац побудований в класично-синкретическим стилі з роскошними барочними ліпними геральдичними атрибутами. Особливо в палаці вражало мистецьке використання кольорової деревини для паркету та панелей на стінах. Палац двоповерховий, прикрашений різними барельєфами і елементами декору. Відрізняється оригінальністю високий купол над бальним залом. Колись в будівлі була капличка, а в одному із залів - бібліотека.

Частина 2

Джерела:
gazeta.zn.ua
castle-ua.com
uateka.com
castlesua.jimdo.com

NEW!!! NEW!!! NEW!!!
А також Ви можете фінансово нам допомогти всього в пару кліків, скористувавшісь новим сервісом БАНКА від Monobank-у, це буде аккумуляція коштів для осінної експедиції,
Натискаем на банку ===> ===> і ваше пожертвування в нашій банці-скарбничці.
NEW!!! NEW!!! NEW!!!Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Карта Монобанку (5375 4141 0522 0577) одержувач Наталья Рітус.

Гаманец на PayPal на адресі madmax@studioavtv.com.ua.

Реквізіти для сплат від юридичних осіб:
р/р 26000500773506
ЄДРПОУ 2023813347
МФО 322669.


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, дворец, напівруина, палац, полуруина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments