m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Кристінопіль. Костел Зіслання св. Духа/Наследие. Кристинополь. Костел Сошествия св. Духа.Після пожежі первісного дерев'яного храму Потоцькі задумалися над спорудженням нової святині. Її зведення відбувалося в 1692-1704 роках на місці попередника костелу. Гроші на спорудження барокового храму Зіслання св. Духа дав Юзеф-Феліціан Потоцький.
----------
После пожара первоначального деревянного храма Потоцкие задумались над сооружением новой святыни. Ее возведение происходило в 1692-1704 годах на месте предшественника костела. Деньги на строительство барочного храма Сошествия св. Духа дал Юзеф-Фелициан Потоцкий.

Інтер'єри храму розписав відомий художник Станіслав Строїнський. При костелі діяв бернардинський монастир.
В 1695 році утворилася кристинопільська римо-католицька парафія, яка разом з іншими парафіями Белзького деканату до 1787 року перебувала у складі Перемишльської дієцезії.
----------
Интерьеры храма расписал известный художник Станислав Строинский. При костеле действовал монастырь бернардинцев.
В 1695 году образовался Кристинопольский римско-католический приход, которий вместе с другими приходами Белзского деканата до 1787 года находились в составе Перемышльской епархии.

У 1885 році сюди вчащала понад тисячу парафіян. Парафія проіснувала до 1951 року, коли Кристинопіль увійшов у склад УРСР і став Червоноградом.
В часи першої світової війни російські війська реквізували всі дзвони святині - повернули вони їх вже в 1923 році.
----------
В 1885 году костел посещало более тысячи прихожан. Приход просуществовала до 1951 года, когда Кристинополь вошел в состав УССР и стал Червоноградом.
Во времена первой мировой войны российские войска реквизировали все колокола святыни - вернули они их уже в 1923 году.фрески "Воскресіння Христове" Строїнського/фрески "Воскресение Христово" СтроинскогоКостел було реставровано в 1927 році. Потім... потім він потроху перетворювався на руїну. В 1988 році споруду віддали автокефальній громаді міста. Зараз тут церква св. Володимира і віднайти в будівлі риси католицької архітектури дуже нелегко.
----------
Костел был отреставрирован в 1927 году. Потом ... потом он постепенно превращался в руины. В 1988 году здание отдали автокефальной общине города. Сейчас здесь церковь св. Владимира и найти в здании черты католической архитектуры очень нелегко.

міська площа і костел/городская площадь и костел


Шановні друзі! Допомогти проекту "Українські Пам'ятки архітектури. Спадщина" ви можете через систему PATREON, ставши патроном в нашій обоймі. Заздалегідь дякуємо =) …/
Уважаемые Друзья! Помочь проекту "Украинские памятники архитектуры. Наследие" вы можете через систему PATREON, став патроном в нашей обойме. Зараннее спасибо =) ...

Джерела/источники:
http://www.castles.com.ua/krystynopol.html
chervonograd.lviv.ua
skyscrapercity.com
wikiwand.com
NAC
ну как то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, костел, собор, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments