m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Червоногруд (Нирків). Церква Вознесіння Діви Марії.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Неподалік від руїн замку розташований Костел Вознесіння Діви Марії (1615р.).

Проминути його, йдучи до замку, неможливо. На початку ХVІІ століття, нові власники замку в Червоногороді, Даниловичі, на місці дерев’яної фортеці зводять укріплений камяний замок. А в 1615 році, на кошт родини Лісєцьких, неподалік будується храм.

Його сучасний стан є дещо кращим ніж замку, однак в храмі уже давно не відправляють літургій. Високі кам’яні мури наштовхують перехожого на роздуми «про вічне», заворожують своїм гордим мовчанням… Під храмом розташовані підземелля, подейкують, що там присутні братські поховання.

В далекі часи в ньому поселилися монахи-домініканці. Вони і підтримували храм у належному стані. Споруда і зараз вражає масивністю і вишуканістю, не зважаючи на жахливий стан.В середині храму і досі збереглися старовинні фрески, прикраси інтер’єру, масивні та красиві колони. Збереглась і памятна таблиця з 1618 року, та портрет Антонія Хржановського, за кошти якого було вчинено прибудову до костелу.В двотисячні роки храм був переданий Українській автокефальній православній церкві. В урочищі планувався чоловічий монастир, напевно тому поруч костелу стоїть якась незрозуміла будова, типу барак, з бляхи. Потім його продавали та перепродавали - зараз йдуть суди...

Не зважаючи на солідний вік костелу він не включений до пам’яток архітектури України, що сприяє його руйнуванню.

</lj-embed>

погляд на останок, та на все урочище з палацом і храмом...Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


ну як то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, костел, руина, руїна, храм, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments