m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Бурдяківці. Костел/Наследие. Бурдяковцы. Костел.Бурдяківці (Борщівський р-н) – перше село по дорозі зі Скали до Чорткова з населенням трохи більше 1 тис. мешканців. Назва походіть від маленької річки Бурди, що протікає скрізь село в впадає у Збруч. Перша писемна згадка про поселення відноситься до XV століття, а упродовж ХІХ століття Бурдяківцями, як і сусідньою Скалою, володіли Голуховські.
У радянський час поро Бурдяківці згадувати не любили. Не дивно, адже тут знаходився секретний об’єкт: підземна пускова установка міжконтинентальних ракет стратегічного призначення. Установку ліквідували після того, як на початку 90-х перший Президент України подарував сусідній державі нашу ядерну зброю.
—————
Бурдяковцы (Борщевский р-н) - первое село по дороге из Скалы в Чертков с населением чуть более 1 тыс. жителей. Название происходит от маленькой речки Бурды, которая протекает сквозь село и впадает в Збруч. Первое письменное упоминание о поселении относится к XV веку, а в течение XIX века Бурдяковцами, как и соседней Скалой, владели Голуховские.
В советское время о Бурдяковцах вспоминать не любили. Неудивительно, ведь здесь находился секретный объект: подземная пусковая установка межконтинентальных ракет стратегического назначения. Установку ликвидировали после того, как в начале 90-х первый Президент Украины подарил соседнему государству наше ядерное оружие.Найцікавіше в селі – невеличкий костел Різдва Діви Марії. Реєстр місцевих пам’яток датує храм 1871 роком. Напевне, помилково: на вигляд – це 20-30 роки ХХ століття (Щоправда, в путівнику "Поділля" Г.Раковського вказана інша дата побудови храму - 1900 рік. Ну, може бути). Надзвичайно схожим на костел в Бурдяківцях був храм у Семенові (поки його не скапарили, перетворивши на церкву) - і практично ідентичною була недобудована святиня у Білобожниці. Як не дивно, але це гармонійне диво - ТИПОВИЙ ПРОЕКТ свого часу (авторства, вірогідно, архітектора Т.Обмінського). Білобожницький типовий проект датується 1903 роком, так що версія про 1900 рік має всі підґрунтя для існування. 

—————
Самое интересное в селе - небольшой костел Рождества Девы Марии. Реестр местных достопримечательностей датирует храм 1871 годом. Наверное, ошибочно: на вид - это 20-30 годы ХХ века (Правда, в путеводителе "Подолье" Г.Раковського указана другая дата постройки храма - 1900 год. Ну, может быть). Чрезвычайно похожим на костел в Бурдяковцы был храм в Семенове (пока его не скапарилы, превратив в церковь) - и практически идентичной была недостроенная святыня в Белобожнице. Как ни странно, но это гармоничное чудо - типовой проект в свое время (авторства, вероятно, архитектора Т.Обминського). БЕЛОБОЖНИЦКОЕ типовой проект датируется 1903 годом, так что версия о 1900 имеет все основания для существования.
Храм был закрыт в советские времена - обычная история.Храм був закритим в радянські часи - звична історія. Костел хоч знаходиться на протилежному від траси кінці села, та його червоний шпиль видно ще з дороги. А найкращий вид на нього та на село відкривається з протилежного берегу ставка.
—————
Храм был закрыт в советские времена - обычная история. Костел хоть находится на противоположном от трассы конце села, и его красный шпиль видно еще с дороги. А лучший вид на него и на село открывается с противоположного берега пруда.фото інтерьера від Андрія Бондаренко/фото интерьера от Андрея Бондаренко


Джерела/источники:
andy-travel.com.ua
castles.com.ua
ukrainaincognita.com
ну как то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, костел
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments