m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Колиндяни. Палац Городиських. Анонс/Наследие. Колындяны. Дворец Городиских. Анонс.

Покинутий палац в Колиндянах з двома вежами, що нагадують замкові, дійсно побудований на основі середньовічного замку, закладеного шляхтичами Стаменскімі в XV в. (За іншими даними в XVII ст.). На поч. XIX ст. напівзруйнований на той час замок в Колиндянах перейшов до роду Альбіновскіх, від яких його успадкував шляхтич К. Городиський.
-----------
Заброшенный дворец в Колындянах с двумя башнями, напоминающими замковые, действительно построен на основе средневекового замка, заложенного шляхтичами Стаменскими в XV в. (по другим данным в XVII в.). В нач. XIX в. полуразрушенный к тому времени замок в Колындянах перешел к роду Альбиновских, от которых его унаследовал шляхтич К. Городиский.Новий власник у 1840 році реконструював замкові вежі, а між ними звів двоповерховий палац у стилі пізнього класицизму. Його парадний фасад прикрашає великий портик з чотирма колонами іонічного ордера, а з боку парку розташований ризаліт, на якому раніше знаходився балкон з видом на ландшафтний парк. В'їзні ворота, ймовірно, збереглися від колишнього замку. Під час Першої світової війни палац сильно постраждав, але в міжвоєнний період його відновив останній власник Л. Городиський.
----------
Новый собственник в 1840 г. реконструировал замковые башни, а между ними возвел двухэтажный дворец в стиле позднего классицизма. Его парадный фасад украшает большой портик с четырьмя колоннами ионического ордера, а со стороны парка расположен ризалит, на котором раньше находился балкон с видом на ландшафтный парк. Въездные ворота, вероятно, сохранились от прежнего замка. Во время Первой мировой войны дворец сильно пострадал, но в межвоенный период его восстановил последний собственник Л. Городиский.

У радянські часи в будівлі розмістили технікум. До останнього часу на території садиби розташовувалася тракторна бригада, далі палац стояв покинутий. На даний момент, за відомостями ОБК, орендується якимось реставратором по дереву з Чорткова
-----------
В советские времена в здании разместили техникум. До последнего времени на территории усадьбы располагалась тракторная бригада, дальше дворец стоял заброшений. На данний момент, по сведениям ОБС, арендуется каким-то реставратором по дереву из Чорткова.


ну как то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, дворец, заброшенка, закинуте, палац
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment