m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Підзамочок. Руїна замку. Частина 2.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

початок тутЗ зовнішнього боку кам'яних укріплень замку був викопаний рів. Через цей рів був перекинутий вузький дерев'яний міст, що вів до воріт замку. Ймовірно, замок був додатково захищений земляними валами, можливо, бастіонного зображення.1672 рік. Під час облоги Бучача турецькими військами, ймовірно, постраждав і замок в Підзамочку.


1676 рік. Замок захопили турки.Північна вежа, нижче бивше жиле приміщення/Северная башня, ниже бывшее жилое помещение1684 рік (?). Франсуа д'Алейрак, який служив при польському дворі, зазначив у своїх нотатках, що замок в Підзамочку наполовину зруйнований, а його будови спустошені.

?. Біля замку, на схилі, що спускається до річки, був розбитий парк. З боку річки територія парку круто обривається до Стріпи. Біля річки було влаштовано невелике штучне озерце.

?. Бійниці північного вузла замкових укріплень (2 вежі, з'єднані палацом) були розтесані, на їх місці з'явилися вікна. Таким чином, північний вузол укріплень перетворився на невеликий замковий палац.

Південна вежа


До 1780 року. Замок був житловим і належав Миколі Потоцькому, який, ймовірно, ремонтував його.

Після 1780 року. Замок поступово занепадає і руйнується.

1785 рік. Перша письмова згадка села.Початок 19 століття. Каетан і Павло Потоцькі розбирають замок на будівельний матеріал. Ці ж брати були причетні до розбирання замку в Бучачі.1930-і роки. Руїни замку були законсервовані дослідниками архітектурної спадщини.

1992 рік. Архітектори інституту «Укрзахідпроектреставрація» М. Гайда і Л. Горницька провели обстеження і фотофіксацію пам'ятника.1995 год. Архітектор Андрій Поліщук розробив проект реконструкції замку. Проект передбачав відновлення фортифікаційних споруд замку, палацовий комплекс, замковий парк.

5 листопада 2008 року. За розпорядженням Кабінету Міністрів України замок в селі Підзамочок увійшов до складу Національного заповідника «Замки Тернопілля» (ДІАЗ «Замки Тернопілля»).

Наші дні. У загальних рисах замковий комплекс відносно непогано зберігся, його форма добре читається за рахунок того, що територія замчища була забудована або поглинена більш сучасними будівлями. Збереження північного кута укріплень - 5-кутова вежа височить на висоту 2-х ярусів. Її перекриття загублені. Від квадратної вежі-бастіону збереглися зовнішні стіни на висоту 2-х ярусів і невеликі фрагменти кутових стін. Будівля між вежами в напівзруйнованому стані. У стіні будівлі, що примикає до башти №1, зберігся димохід. Збереження південного кута укріплень - обидві вежі збереглися на висоту 1,5 - 2 яруси. Перекриття втрачені. Стіна з воротами збереглися на висоту 1,5 ярусів. Збереглися залишки герба власників замку і 2 бійниці над аркою воріт. Східна башта-бастіон збереглася на висоту 1 ярусу. Від східного укріплення збереглися фрагменти в його північній і центральній частинах. Стіни між вежами збереглися фрагментарно, в деяких ділянках замку збереглися на значну частину своєї первісної висоти. Від парку залишилося кілька дерев, розташованих на захід від замку, а також штучне озерце.в другий частині використані фоторгафії 2014 року/во второй части использованы фотографии 2014 года...

P.S. З верхньої точки добре проглядається силует замкових мурів...

Замок в реконструкціі З. Шчепанека


Джерела:
- Пам'ятники містобудування і архітектури Української РСР (том 4, стор. 58)
- Вісник Інституту «Укрзахідпроектреставрація». №11
- Карта-путівник «Бучач», видана ТОВ «Наш світ»
- Замок в селе Подзамочек: История

початок тут - http://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/316960.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Карта Монобанку (5375 4141 0522 0577) одержувач Наталья Рітус.

Гаманец на PayPal на адресі madmax@studioavtv.com.ua.

Реквізіти для сплат від юридичних осіб:
р/р 26000500773506
ЄДРПОУ 2023813347
МФО 322669.


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, замок, крепость, руина, руїна, фортеця
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments