m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Кривчик. Палац Крупецьких.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Відвідати пам'ятки такого плану дуже важко. Це закрите режімне підприємство - психологічний інтернат.
Вихованці часто налаштовані агресивно до незнайомих людей і це як правило підтримується адміністрацією. Але так як проект співпрацює з "Науково-дослідним інститутом пам'ятка-охороних досліджень", нам іноді вдається відкривати двері малодоступні більшості мандрівників. Директор цього закладу люб'язно дозволив зйомку, буквально після чого гучний рій навколо розлетівся по всій території садиби і зацікавленість викликала вже не незнайома людина, а фотоапарат, з яким вона обходила садибу ...


Наприкінці XIX ст. генерал М. Крупецький побудував в Кривчиках свій палац.Будівля має два поверхи і поєднує стилі пізньої готики і бароко.

Особливо виділяється в архітектурі будови чотиреповерхова восьмигранна вежа з годинником. Половина фасаду підштукатурено та пофарбовано. Найцікавіший, задній фасад чекає свого часу, продовжуючи руйнуватися.тут був балкон
а тут годинник
з чотирьох ліпних елементів збереглося два з половиною (два майже повністю цілих на фронтальному фасаді і половина лівого на баштовому)

Підемо до будинку
Парадні сходи

Всередені, можна казати повний порядок. Наскільки інтер'єр аутотентичен казати тяжко, але все рівнесенько і чистенько, і має гарний вигляд та свіжо. Пройдемо другим поверхом...Велика зала в лівій частині другого поверху з виходом на закриту верандуУ правому крилі першого поверху зараз кухня, туалети і господарська частина, в лівій ще пара палат

Після 1917 року власники маєтку виїхали з країни. Приміщення палацу використовувалося як піонерського табору, будинки відпочинку, інтернату для сліпих. У 1945 році тут розмістили інтернат для інвалідів війни, а з 1978 року він був реорганізований в психоневрологічний інтернат.

мабуть це був колодязь


Від колишнього парку, фруктового саду, оранжерей і теплиць залишився фонтан і штучне озеро.

Ось такий він, колишній палац генерала М. Крупецького, а нині психоневрологічний інтернат. Від відвідування цілий спектр емоцій, від якоїсь невеликої паніки, від присутності в гущі не цілком адекватних нашому розумінню людей чоловічої статі, налаштованих від запобігливого до агресивного стану до якоїсь більш-менш задоволеності від стану самої будівлі. Ще б довести до нормального стану задній баштовий фасад - і буде мало не ідеальний на сьогоднішній день стан пам'ятки. Шкода, майже не залишилося жодного старого вікна (всюди тільки металопластик) крім приміщення під верандою (можливо їдальня - але я в нього чомусь не потрапив) і старих дверей на веранду.
Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Хмельниччина, Хмільниччина, дворец, палац, садиба, усадьба
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments