m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Крівчик. Палац Крупецьких/Наследие. Кривчик. Дворец Крупецких.

Відвідати пам'ятки такого плану дуже важко. Це закрите режімне підприємство - психологічний інтернат.
Вихованці часто налаштовані агресивно до незнайомих людей і це як правило підтримується адміністрацією. Але так як проект співпрацює з "Науково-дослідним інститутом пам'ятка-охороних досліджень", нам іноді вдається відкривати двері малодоступні більшості мандрівників. Директор цього закладу люб'язно дозволив зйомку, буквально після чого гучний рій навколо розлетівся по всій території садиби і зацікавленість викликала вже не незнайома людина, а фотоапарат, з яким вона обходила садибу ...
----------
Посетить достопримечательности такого плана очень трудно. Это закрытое режимне предприятие - психологический интернат. Питомцы зачастую настроены агрессивно к незнакомым людям и это как правило поддерживается администрацией. Но так как проект сотрудничает с "Научно-исследовательским институтом памятко-охоронных исследований", нам иногда удается открывать двери малодоступные большинству путешественников. Директор сего заведения любезно разрешил съемку, буквально после чего гулкий рой вокруг разлетелся по всей территории усадьбы и заинтересованность вызывал уже не незнакомый человек, а фотоаппарат, с которым он обходил усадьбу...Наприкінці XIX ст. генерал М. Крупецький побудував в Кривчиках свій палац.
----------
В кон. XIX в. генерал М. Крупецкий построил в Кривчике свой дворец.Будівля має два поверхи і поєднує стилі пізньої готики і бароко.
----------
Здание имеет два этажа и совмещает стили поздней готики и барокко.

Особливо виділяється в архітектурі будови чотиреповерхова восьмигранна вежа з годинником. Половина фасаду підштукатурено та пофарбовано. Найцікавіший, задній фасад чекає свого часу, продовжуючи руйнуватися.
----------
Особо выделяется в архитектуре строения черырехэтажная восьмигранная башня с часами. Половина фасада подштукатурена и покрашена. Наиболее интересный, задний фасад ждет своего часа, продолжая разрушаться.тут був балкон/тут был балкон
а тут годинник/а тут часы
з чотирьох ліпних елементів збереглося два з половиною (два майже повністю цілих на фронтальному фасаді і половина лівого на баштовому)
----------
из четырех лепных элементов сохранилось два с половиной (два почти полностью целых на фронтальном фасаде и половина левого на башенном)

Підемо до будинку/Пойдем во внутрь
Парадні сходи/Парадная лестница

Всередені, можна казати повний порядок. Наскільки інтер'єр аутотентичен казати тяжко, але все рівнесенько і чистенько, і має гарний вигляд та свіжо. Пройдемо другим поверхом...
----------
Внутри можно говорить, полный порядок. Насколько интерьер аутотентичен говорить тяжело, но все ровненько и чистенько, и выглядит хорошо и свежо. Пройдем вторым этажом...Велика зала в лівій частині другого поверху з виходом на закриту веранду
----------
Большая зала в левой части второго этажа с выходом на закрытую верандуУ правому крилі першого поверху зараз кухня, туалети і господарська частина, в лівій ще пара палат
----------
В правом крыле первого этажа сейчас кухня, туалеты и хозяйственная часть, в левой еще пара палат

Після 1917 року власники маєтку виїхали з країни. Приміщення палацу використовувалося як піонерського табору, будинки відпочинку, інтернату для сліпих. У 1945 році тут розмістили інтернат для інвалідів війни, а з 1978 року він був реорганізований в психоневрологічний інтернат.
----------
После 1917 г. собственники имения выехали из страны. Помещение дворца использовалось в качестве пионерского лагеря, дома отдыха, интерната для слепых. В 1945 г. здесь разместили интернат для инвалидов войны, а с 1978 г. он был реорганизован в психоневрологический интернат.

мабуть це був колодязь/возможно это был колодец


Від колишнього парку, фруктового саду, оранжерей і теплиць залишився фонтан і штучне озеро.
----------
От былого парка, фруктового сада, оранжерей и теплиц остался фонтан и искусственное озеро.

Ось такий він, колишній палац генерала М. Крупецького, а нині психоневрологічний інтернат. Від відвідування цілий спектр емоцій, від якоїсь невеликої паніки, від присутності в гущі не цілком адекватних нашому розумінню людей чоловічої статі, налаштованих від запобігливого до агресивного стану до якоїсь більш-менш задоволеності від стану самої будівлі. Ще б довести до нормального стану задній баштовий фасад - і буде мало не ідеальний на сьогоднішній день стан пам'ятки. Шкода, майже не залишилося жодного старого вікна (всюди тільки металопластик) крім приміщення під верандою (можливо їдальня - але я в нього чомусь не потрапив) і старих дверей на веранду.
----------
Вот такой он, бывшый дворец генерала М. Крупецького, а ныне психоневрологический интернат. От посещения целый спектр эмоций, от некой небольшой паники, от присутствия в гуще не вполне адекватных нашему пониманию людей мужского пола, настроенных от заискивающего до агрессивного состояния до некой более-менее удовлетворенности от состояния самого здания. Еще бы довести до нормального состояния задний башенный фасад - и будет чуть ли не идеальное на сегодняшний день состояние памятки. Жаль, почти не осталось ни одного старого окна (везде только металопластик) кроме помещения под верандой (возможно столовая - но я в него почему-то не попал)и старой двери на веранду.


ну как то так =))
Tags: Хмельниччина, Хмільниччина, дворец, палац, садиба, усадьба
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments