m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Підзамочек. Замок. Анонс та панорами/Наследие. Подзамочек. Замок. Анонс и панорамы.Про історію замку збереглося дуже мало відомостей. Збережені описи замку відносяться до пізнього періоду його історії, коли форпост вже знаходився в руїнах. Існує думка, що зміцнення Підзамочку захищало підступи до замку в Бучачі, розташованому неподалік.
----------
Об истории замка сохранилось очень мало сведений. Сохранившиеся описания замка относятся к позднему периоду его истории, когда форпост уже находился в руинах. Существует мнение, что укрепление Подзамочка защищало подступы к замку в Бучаче, расположенному неподалёку.1600 рік. За свідченням написи на плиті, вмонтованої в замкову стіну над аркою воріт, твердиню побудував в цьому році Ян Збожний з роду Бучацьких.
----------
1600 год. По свидетельству надписи на плите, вмонтированной в замковую стену над аркой ворот, твердыню построил в этом году Ян Збожный из рода Бучацких.

Pidzamochek. Castle.

Замок був побудований з ламаного червоного і охристого пісковика. Форпост в Підзамочку - пізній тип баштового замку (його зміцнення несуть риси, як веж, так і бастіонів) з характерним для Поділля ренесансним декором. Замок регулярний, наближається в плані до прямокутного трикутника (іноді його форму в плані описують як п'ятикутну) з довжиною сторін близько 80-90 метрів. Всі три кути «замкового трикутника» були посилені кам'яними вежами / бастіонами. Найкраще були укріплені північна і південна краю замкового трикутника - тут знаходилися найзначніші оборонні вузли форпосту. Вістря трикутника укріплень було направлено в підлогову, найбільш вразливу сторону, підстава трикутника була звернена до річки. Цю сторону замку додатково захищав окремий кам'яний бастіон (?).
----------
Замок был построен из ломаного красного и охристого песчаника. Форпост в Подзамочке - поздний тип башенного замка (его укрепления несут черты, как башен, так и бастионов) с характерным для Подолья ренессансным декором. Замок регулярный, приближается в плане к прямоугольному треугольнику (иногда его форму в плане описывают как пятиугольную) с длиной сторон около 80-90 метров. Все три угла «замкового треугольника» были усилены каменными башнями/бастионами. Лучше всего были укреплены северная и южная оконечности замкового треугольника – здесь находились самые значительные оборонные узлы форпоста. Остриё треугольника укреплений было направлено в напольную, наиболее уязвимую сторону, основание треугольника было обращено к реке. Эту сторону замка дополнительно защищал отдельно стоящий каменный бастион (?).

Pidzamochek. Castle...Джерело/источник
http://forum.zamki-kreposti.com.ua/topic/1057-/

ну как то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, замок, руина, руіна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments