m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Червоне. Інші споруди та парк. Частина 5.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Частина 4Крім авіації і перебудови палацу Федір Федорович за власним проектом переробив прилеглі до палацу парки і сади - 58 гектар. Наприклад, він влаштував 250 метрову липову алею, залишки від якої можна бачити на знімку внизу.фото с сайта chervono.at.ua

У маєтку було два ставки, був острів з альтанкою, були лебеді. На знімку все, що від цього залишилося.Крім палацу в маєтку Червоне були два службових корпуси, праворуч і ліворуч від палацу. Той що зліва був двоповерховим, праворуч - в один поверх. Обидва побудовані ще при Грохольських в одному неоготичному стилі з палацом.На цьому фрагменті фотографії 1914 року зліва від палацу видно корпус з вежею, праворуч без неї.Корпус праворуч зберігся, якщо можна так сказати про цю розваену будівлю. Він більше скидається на великий палац, теж має вежу.Штукатурка на вежі майже повністю відвалилася, ніхто нічого навіть не намагається виправити. Зараз тут житловий будинок, кілька квартир. З господинею однієї з них ми поговорили. У неї тут "дача".Будинок в ще більш жахливому стані, ніж палац.

Вид на палац від баштового корпусу.

Три стрілчастих віконця зліва - сходи. Сходи старі, просто, дерев'яні. Призначення ж цього будинку мені достеменно невідомо, версії, які мені вдалося відшукати такі - будинок для гостей, готель для купців, господарський корпус, будинок керуючого, будинок сина власника палацу (версія господині "дачі"). У мене на цей рахунок своя версія - поруч з будинком ми знайшли великий панський льох. Тому звідси моє припущення, що це все-таки господарський, можливо кухонний корпус.Це пагорб і є льох. Зліва видно вхід.

https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2016/March/Chervone/AVIA%26PARK/SK/IMG_5013.jpg

У самому будинку теж є глибокі підвали.Будинок з усіх боків оточений міні огродами і зіпсованими прибудовами.

Але ось з цього боку є приголомшливий зразок нашої культури. Ось ця гора - це гора сміття. Знімок має назву "Вид на палац з боку гори сміття". Знаходиться ця купа, як легко переконатися, прямо за парканами будинків. І нічого, живемо ...
Мене скажімо так, "просили" прибрати ці фотографії. Прицім навіть судом загрожують. У відповідь я готовий їх збільшити в розмірі. Зробити головними на сайті, щоб вони повторювалися на кожній сторінці. А тим, хто звертається до мене з подібними порадами - рекомендую просто прибрати купу сміття, щоб не доводилося знімати. І проявляти шанобливе ставлення до пам'яток архітектури, історії країни, оточуючих людей і до себе особисто. Тоді не буде соромно за показане.
Правий корпус був одноповерховим, але мав невеликий ризаліт, що нагадує вежу.На цьому фрагменті фотографії видно, як виглядав правий одноповерховий корпус.Також коорпус видно за літаком Фарман, що стоїть біля палацу.Зараз, після ремонту, цей корпус виглядає ось так.

Крім двох службових корпусів була ще стайня, де ще Грохольський тримав своїх арабських скакунів і церква. На жаль змушений скористатися фотографіями своїх колег, тому що сам до цих споруд не добрався.


фотография с сайта doroga.ua


фотография с сайта sumno.com

Наостанок трохи природи навколо ..

А якщо йти по алеї від палацу і вийти через ворота, то зліва бачимо побудований чудово красивою кладкою з гранітних каменів черговий цукровий завод Терещенко. Не самий, справді, великий.

На цьому розповідь про Червоному закінчується ...

Текст і частина фотографій наведених у даній статті використані з люб'язного дозволу Сергія Котелко, з його розповіді, після відвідин August 6, 2011 Червоного. Текст з того часу не втратив актуальності. Мої фотографії липня 2015 та березня 2016 року, як завжди, доповнять розповідь.


Частина 1
Частина 2
Частина 3
Частина 4


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на стронки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Житомирщина, дворец, палац, руїна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments