m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Червоне. Палац. Частина 2.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Початок тут ====>

Велика чотиристороння вежа вінчається чотирма вежами по кутах. На другому (бель-поверсі) - порте-фенетр, з якого можна було потрапити на терасу що була над чотирьохколонним портиком, який з'єднував вежу з корпусом із стрілчастими вікнами. Мені здається що тут був зимовий сад. Потужний контрфорс праворуч від вежі - був прибудований до палацу ймовірно в 1914 році.

Біля входу в цю вежу зліва збереглися сліди іншого минулого - проступають різнокольорові літери якогось радянського гасла або агітки - розібрати вдалося тільки слова “Да здраствует Ленінсько-Сталінський? Комітет ......? Передових? .... Будівників комунізму ........." Привіт від Сталіна ...

Довга двоповерхова прибудова зліва - ймовірно споруда 1905 року. А тепер, як я обіцяв раніше, знову повернемося до фонтанів у палацу Терещенко. На місці ось цієї вскопаной землі, раніше стояв той самий прекрасний фонтан з трьома статуями дівчат - фото внизу.

Зверніть увагу на цю фотографію. Вона дуже цікава. По-перше, це перша фотографія, де водограї взагалі видно. На жодній фото, в т.ч і датується в книзі Афтаназі як зробленої "близько 1914 року" фонтанів немає. Але ми з вами знаємо, що в 1914 році, 1-го серпня спалахнула Велика Війна. більш відома як Перша Світова і під час війни було заборонено проводити будь-яке будівництво в маєтках (від цього наприклад постраждав палац в Хмільнику, так ніколи і не добудований), так що виходить що те фото "близько 1914" насправді зроблене до 1914 року , а ось це можливо зроблене до виходу указу про заборону будівництва, тобто її можна датувати 1914-м. А тепер повернемося до водограю на ній - зверніть увагу що він розташований на одній лінії з бічним фасадом, хоча і схожий зовні на той, що зараз біля головного входу. Деякі деталі, наприклад відстань між чашами фонтану, мені здається, різняться з збереженому, але це може тільки здаватися. Якщо припустити, що це він - то значить його з якихось причин перенесли потім до головного фасаду. Причому він там працював, про що свідчить кольорове фото радянських часів, наведене вище. На користь цієї версії також говорить те, що зараз водограй розташований не точно в центрі головного фасаду, а трохи зміщений вліво, немов його не дотягли і кинули там де скажімо зламався кран - просто складно припустити щоб архітектор у строго симетричному фасаді палацу зрушив чогось водограй вліво. Але може і зрушив, тоді виходить, що всього водограїв було три ... А причини перенесення могли бути наступними - як видно, прибрані були обидва водограї з поля перед лівим фасадом палацу, значить це поле з якихось причин знадобилося новим господарям палацу, ось вони і перенесли водограї ...

Сходи справа ведуть на веранду, або можливо зимовий сад.

Відправимося всередину самого палацу і подивимося те, що залишилося від його колись прекрасних інтер'єрів. На фотографії внизу - всередині веранди / зимового саду. Взагалі ж відомості про внутрішнє вбрання палацу украй мізерні. Відомо що там були широкі сходи білого мармуру, кулясті люстри венеціанського кришталю, що прикрашали велику бальну залу, візерунковий паркет, мармурові каміни, безліч творів мистецтва, зібраних Франтишеком-Ксаверієм і Яном Непомуцним і перейшов від них Терещенкам. Серед них були італійські мармурові статуї і картини в основному голландських майстрів. Більше про внутрішнє убрання сказати мені нічого. Зараз половина палацу закрито наглухо. Десь живуть монахи, а там де є прохід практично все знищено і розграбовано. В інтернеті можна знайти оголошення про продаж чого то з "палацу Терещенка" ... Дещо зберігається в місцевому музеї -У музеї Червоно можна побачити те, що збереглося з палацу Терещенка - наприклад посуд.
фотографія з сайту chervono.at.ua


фотографія з сайту chervono.at.ua

Всередині збереглися стрілчасті двері і вікна.За цими дверима переховувалася одна з перлин палацу - домашній театр, його галерка ...Партер, балкон, сцена - все ще читаються, що залишилося може домалювати уява ...панорама з правої ложіосновний вхід до театру, його партер, перебувати зліва з зали центрального входу до палацучерез ось такий холпартерРозетка люстри мабуть ще оригінальна. Чекає свого часу щоб відвалитися і бути зданою на металобрухт. Станом на 2016 рік її вже немає


Текст і частина фотографій наведених у даній статті використані з люб'язного дозволу Сергія Котелко, з його розповіді, після відвідин August 6, 2011 Червоного. Текст з того часу не втратив актуальності. Мої фотографії липня 2015 та березня 2016 року, як завжди, доповнять розповідь.

далі тут ====>


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на стронки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Житомирщина, дворец, напівруина, палац, полуруина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments