m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Белз. Домініканський монастир. 2014.Ансамбль жіночого домініканського монастиря, розташований по вул. Савченко, 3, характерний для архітектури бароко XVII-XVIII століть складався з костелу, до якого з півдня і заходу примикають прямокутні корпуси. У 1743 році до костелу з південного та західного боку були прибудовані келії чоловічого і жіночого монастирів. Корпуси цегельні, прямокутні в плані, двоповерхові, накриті скатними дахами. Разом з костелом вони утворювали замкнутий внутрішній дворик, фасади келій позбавлені архітектурного декору, прорізані прямокутними віконними прорізами, завершені профільними карнизами. Костел жіночого монастиря в 1785 році переданий греко-католиків замість згорілої дерев'яної церкви Св. Миколая. До 1945 року церква носила назви Св. Духа. З 1945 по 1951 рік тут був польський костел, після передачі міста СРСР храм був закритий і лише з 1990 року став знову греко-католицької церквою Святого Миколая. Келії жіночого монастиря з 1960-х років перебувають в руїнах, велика частина комплексу не відновлена ​​до цих пір.

панорама со двора


і ще раз трохи фасаду костелу/и еще раз немного фасада костела


навздогін, панорама з ще однієї точки
Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на стронки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram

ну як то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, келии, келії, костел, монастир, монастырь, руина, руіна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments