?

Log in

No account? Create an account

m_a_d_m_a_x

Проект "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина"

*УкраинскиеАрхитектурныеДостопримечательности.Наследие * UkrainianArchitecturalAttractions.Heritage*


Previous Entry Share Next Entry
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Буськ. Костел Св. Станіслава/Наследие. Буск. Костел Св. Станислава. Анонс.

Католицький костел Св. Станіслава в Буську побудований в 1768-80 рр. на місці старого дерев'яного парафіяльного храму, спаленого козаками під час Визвольної війни. Земельна ділянка та частина коштів на будівництво виділив польський король Станіслав Август. Будівлю в стилі бароко спроектовано по одному з типових проектів, розроблених раніше відомим європейським архітектором Б. Меретином (аналогічні храми збереглися в Берездівці і Лопатині).
----------
Католический костел Св. Станислава в Буске построен в 1768-80 гг. на месте старого деревянного приходского храма, сожженного казаками во время Освободительной войны. Земельный участок и часть средств на строительство выделил польский король Станислав Август. Здание в стиле барокко спроектировано по одному из типовых проектов, разработанных ранее известным европейским зодчим Б. Меретином (аналогичные храмы сохранились в Берездовцах и Лопатине).
Костел мав чотири бічні вівтарі: Св. Станіслава, Св. Іоанна Непомука, Пресвятої Діви Марії Непорочної та Св. Антонія Падуанського. У головному вівтарі перебувала скульптура, яка представляла Пресвяту Трійцю, і чудотворний образ Матері Божої Святого Розарію. Цей образ Ю. Вишневецький у 1608 році подарував домініканському костелу Буська, після закриття якого ікону перенесли в парафіяльній храм. У 1944-46 роках костел Св. Станіслава був закритий, в будівлі розмістили фільмотеку. Богослужіння відновилися в 1991 році.
----------
Костел имел четыре боковых алтаря: Св. Станислава, Св. Иоанна Непомука, Пресвятой Девы Марии Непорочной и Св. Антония Падуанского. В главном алтаре находилась скульптура, представлявшая Пресвятую Троицу, и чудотворный образ Матери Божьей Святого Розария. Этот образ Ю. Вишневецкий в 1608 г. подарил доминиканскому костелу Буска, после закрытия которого икону перенесли в приходской храм. В 1944-46 гг. костел Св. Станислава был закрыт, в здании разместили фильмотеку. Богослужения возобновились в 1991 г.  • 1

Буськ. Костел Св. Станіслава. Анонс

Пользователь rudy_ogon сослался на вашу запись в своей записи «Буськ. Костел Св. Станіслава. Анонс» в контексте: [...] взят у в Наследие. Буск. Костел Св. Станислава/Спадщина. Буськ. Костел Св. Станіслава. Анонс. [...]

  • 1