m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Буськ. Костел Св. Станіслава/Наследие. Буск. Костел Св. Станислава. Анонс.

Католицький костел Св. Станіслава в Буську побудований в 1768-80 рр. на місці старого дерев'яного парафіяльного храму, спаленого козаками під час Визвольної війни. Земельна ділянка та частина коштів на будівництво виділив польський король Станіслав Август. Будівлю в стилі бароко спроектовано по одному з типових проектів, розроблених раніше відомим європейським архітектором Б. Меретином (аналогічні храми збереглися в Берездівці і Лопатині).
----------
Католический костел Св. Станислава в Буске построен в 1768-80 гг. на месте старого деревянного приходского храма, сожженного казаками во время Освободительной войны. Земельный участок и часть средств на строительство выделил польский король Станислав Август. Здание в стиле барокко спроектировано по одному из типовых проектов, разработанных ранее известным европейским зодчим Б. Меретином (аналогичные храмы сохранились в Берездовцах и Лопатине).
Костел мав чотири бічні вівтарі: Св. Станіслава, Св. Іоанна Непомука, Пресвятої Діви Марії Непорочної та Св. Антонія Падуанського. У головному вівтарі перебувала скульптура, яка представляла Пресвяту Трійцю, і чудотворний образ Матері Божої Святого Розарію. Цей образ Ю. Вишневецький у 1608 році подарував домініканському костелу Буська, після закриття якого ікону перенесли в парафіяльній храм. У 1944-46 роках костел Св. Станіслава був закритий, в будівлі розмістили фільмотеку. Богослужіння відновилися в 1991 році.
----------
Костел имел четыре боковых алтаря: Св. Станислава, Св. Иоанна Непомука, Пресвятой Девы Марии Непорочной и Св. Антония Падуанского. В главном алтаре находилась скульптура, представлявшая Пресвятую Троицу, и чудотворный образ Матери Божьей Святого Розария. Этот образ Ю. Вишневецкий в 1608 г. подарил доминиканскому костелу Буска, после закрытия которого икону перенесли в приходской храм. В 1944-46 гг. костел Св. Станислава был закрыт, в здании разместили фильмотеку. Богослужения возобновились в 1991 г.

Tags: Львовская, Львівщина, костел
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment