?

Log in

No account? Create an account

m_a_d_m_a_x

Проект "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина"

*УкраинскиеАрхитектурныеДостопримечательности.Наследие * UkrainianArchitecturalAttractions.Heritage*


Previous Entry Share Next Entry
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Червоне. Палац Терещенків. Фрагменти/Наследие. Червоное. Дворец Терещенков. Фрагменты.Панський будинок побудований в 1851 році графом Адольфом Норбертом Еразмом Грохольським. Після його смерті в 1863 році його дружина продала Червоне з неоготичним особняком Миколі Артемійовичу Терещенку. Перед головним входом до палацу розташований сад, посеред якого височіє чавунний фонтан. У 1909 році на території маєтку був заснований Авіаційний завод Терещенко - майстерні, в яких проектували і збирали літаки. У 1917 році після Жовтневої революції палац було експропрійовано. У 1920 роках у палаці Терещенко була комуна безпритульників. У 1928 році палац пережив пожежу, яка пошкодила будівлю і початкові інтер'єри.
Під час окупації в будівлі була нацистська комендатура. Згодом у палаці був розміщений ПТУ. Після того, як на початку 1990-х ПТУ було надано іншу будівлю, палац став руйнуватися. У 1990-х роках палац перейшов до жіночого монастиря Різдва Христового. Стоїть в руїнах. На палацовому портику зберігся родовий герб. Монастирем зроблені деякі роботи по відновленню у пивденної частині першого та другого поверхів.
----------
Господский дом выстроен в 1851 году графом Адольфом Норбертом Эразмом Грохольским. После его смерти в 1863 году его жена продала Червоное с неоготическим особняком Николаю Артемьевичу Терещенко. Перед главным входом во дворец расположен сад, посреди которого возвышается чугунный фонтан. В 1909 году на территории поместья был основан Авиационный завод Терещенко — мастерские, в которых проектировали и собирали самолёты. В 1917 году после Октябрьской революции дворец был экспроприирован. В 1920 годах во дворце Терещенко была коммуна беспризорников. В 1928 году дворец пережил пожар, который повредил здание и изначальные интерьеры.
Во время оккупации в здании была нацистская комендатура. Впоследствии во дворце был размещён ПТУ. После того, как в начале 1990-х ПТУ было предоставлено другое здание, дворец стал разрушаться. В 1990-х годах дворец перешёл к женскому монастырю Рождества Христова. Стоит в руинах. На дворцовом портике сохранился родовой герб. Монастырем сделаны некоторые работы по восстановлению в южной части первого и второго этажей.
ну как то так =))


  • 1
Очень красивый дворец

даа, есть на что поглядеть =)

Мы бы не отказались от еще пары-тройки фоток :)

будет еще целая статья =) нужно еще раз туда попасть кое-что подснять, может в эти выходние буду в той степи =)) да неколько помощников взялись за польский текст - так что - все еще будет =))

а як Ви потрапили всередину?
кажуть, там бува "монахині" й на територію не пускають...

благодійність і пожертвування відкривають багато дверей ...
да, черниці є в цьому монастирі, але на зимовий, холодний період вони перебіраються в тепліші обителі ...
по вихідних та святах правлять службу і якщо закриті ворота і є бажання потрапити на територію, має сенс пооколачіваться якийсь час біля хвіртки, можливо до Вас вийдуть і спитають про Ваших потреби...

Дякую за поради )
У Вас дуже гарні фото.
Часом ілюструю свої дописи ними, вказуючи авторство, звичайно.
Сподіваюсь Ви не проти

дякую за оцінку нашої праці, це завжди приємно. Звичайно ж я не проти, ілюструйте та показуйте нашу країну й її спадщину =)

  • 1