m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Руда. Костел Св. Антонія Падуанського/Наследие. Руда. Костел Св. Антония Падуанского.Римо-католицький костел Св. Антонія Падуанського побудований в Руді у у 1870-х роках, на кошти володарів цих земмель поміщиків Підгірських.
—————
Римо-католический костел Св. Антония Падуанского построен в Руде у 1870-х роках, на средства владевших этими землями помещиков Подгорских.Історична будівля побудована з каменю в неоготичному стилі вікторіанської епохи. Побудували і назвали храм на честь католицького святого і проповідника, одного з найвідоміших представників францисканського чернечого ордену.
—————
Историческое здание построено из камня в неоготическом стиле викторианской эпохи. Построили и назвали храм в честь католического святого и проповедника, одного из самых известных представителей францисканского монашеского ордена.

До реєстру пам'ятників не включений (2007).
—————
В реестр памятников не включен (2007).А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. - К .: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.
"На іншій стороні Роставиці навпроти Шамраївкі розташоване село Руда. Тут збереглася рідкісна для Київщини споруда - мурований костел. Це відносно невелика, але досить симпатична будівля не внесена до реєстру пам'яток. Є сумніви, що в пам'яткоохоронних установах взагалі знають про його існування. Так само абсолютно невідомий костел і туристам.
—————
А вот что пишет путеводитель: Дванадцять маршрутів Київщиною. - К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.
"На другой стороне Роставицы напротив Шамраевки расположено село Руда. Здесь сохранилось редкое для Киевщины сооружение - каменный костел. Это относительно небольшое, но довольно симпатичное здание не внесено в реестр памятников. Есть сомнения, что в памятникоохранных учреждениях вообще знают о его существовании. Так же совершенно неизвестен костел и туристам.У радянські часи костел був закритий. Зараз храм повернуто католицькій громаді, але реставрація поки не проведена. Православна церква зробила вже кілька спроб створити в ньому власний прихід, мотивуючи це відсутністю католиків в Руді. Прихожан-католиків в селі дійсно немає, як немає тут і католицької парафії. Тому костел давно стоїть зачинений і вже почав потихеньку руйнуватися ".
—————
В советские времена костел был закрыт. Сейчас храм возвращен католической общине, но реставрация пока не проведена. Православная церковь совершила уже несколько попыток создать в нем собственный приход, мотивируя это отсутствием католиков в Руде. Прихожан-католиков в селе действительно нет, как нет здесь и католического прихода. Поэтому костел давно стоит закрытый и уже начал потихоньку разрушаться".колись внутрі була така люстра/когда-то внутрі била такая люстра


Джерела/источники
http://www.doroga.ua/poi/Kievskaya/Ruda/Kostel_Antoniya_Paduanskogo/1841
http://www.otdih.pro/kiev/pages/9266-kostel_antoniya_paduanskogo_ruda
http://ukrainaincognita.com/ru/kostely/ruda
http://www.alivelife.net/index.php?option=com_content&view=article&id=363:2012-05-18-07-28-59&catid=40:avto&Itemid=66
ну как то так =))
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments