m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Руда. Костел Св. Антонія Падуанського. 2015.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Римо-католицький костел Св. Антонія Падуанського побудований в Руді у у 1870-х роках, на кошти володарів цих земмель поміщиків Підгірських.Історична будівля побудована з каменю в неоготичному стилі вікторіанської епохи. Побудували і назвали храм на честь католицького святого і проповідника, одного з найвідоміших представників францисканського чернечого ордену.

До реєстру пам'ятників не включений (2007).А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. - К .: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.
"На іншій стороні Роставиці навпроти Шамраївкі розташоване село Руда. Тут збереглася рідкісна для Київщини споруда - мурований костел. Це відносно невелика, але досить симпатична будівля не внесена до реєстру пам'яток. Є сумніви, що в пам'яткоохоронних установах взагалі знають про його існування. Так само абсолютно невідомий костел і туристам.У радянські часи костел був закритий. Зараз храм повернуто католицькій громаді, але реставрація поки не проведена. Православна церква зробила вже кілька спроб створити в ньому власний прихід, мотивуючи це відсутністю католиків в Руді. Прихожан-католиків в селі дійсно немає, як немає тут і католицької парафії. Тому костел давно стоїть зачинений і вже почав потихеньку руйнуватися ".колись внутрі була така люстраДжерела:
http://www.doroga.ua/poi/Kievskaya/Ruda/Kostel_Antoniya_Paduanskogo/1841
http://www.otdih.pro/kiev/pages/9266-kostel_antoniya_paduanskogo_ruda
http://ukrainaincognita.com/ru/kostely/ruda
http://www.alivelife.net/index.php?option=com_content&view=article&id=363:2012-05-18-07-28-59&catid=40:avto&Itemid=66


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.

ну як то так =))
Tags: Київщина, заброшенка, костел, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments