m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Сокирниця. Церква св. Миколи/Наследие. Сокирница. Церковь св. Николая.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1830_1835_middle.png

Миколаївський храм у Сокирниці побудований в 1709 році, як свідчить дата на зрубі. Він здається трохи великоваговим, дах його доволі широкий і тому не настільки різко здіймається вгору, дерев'яний, двозрубний, трьохмастний. Зведений з міцних дубових брусів, покритий лемешем. До загального п'ятистінного зрубу нефа і бабинця примикає прямокутний східний зруб.
------------------
Николаевский храм в Сокирнице построен в 1709 г., как гласит дата на срубе. Он кажется немного тяжеловесным, крыша его довольно широкая и поэтому не столь резко вздымается вверх, деревянный, двухсрубный, трехмастный. Возведен из крепких дубовых брусьев, покрыта лемехом. К общему пятистенному срубу нефа и бабинца примыкает прямоугольный восточный сруб.
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1842_1845_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/Sokirnitsa_pano_middle.png


transcarpathiatour.com.ua

У кількох кілометрах від м. Хуста звернувши з шосе вліво, проїжджаємо (проходимо) залізничний переїзд і відразу ж потрапляємо в село Сокирниця, де зберігся один з найдавніших готичних дерев'яних храмів краю. Миколаївська церква розташована в самому центрі села, поруч з мурованим православним храмом, сільрадою та поштою.
----------------
В нескольких километрах от г. Хуста свернув с шоссе влево, проезжаем (проходим) железнодорожный переезд и сразу же попадаем в село Сокирница, где сохранился один из самых древних готических деревянных храмов края. Николаевская церковь расположена в самом центре села, рядом с мурованым православным храмом, сельсоветом и почтой.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1734_1738_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1729_1732_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1727_middle.png

зі східного боку церква майже не видно з-за дерев/с восточной стороны церковь почти не видно из-за деревьев


Тільки й видно з дороги, що той шпиль - нові будівлі щільним кільцем оточили старовинну церкву. Підходиш ближче - крізь зелений тенек з'являється спочатку дзвіниця в бойківському стилі, а потім вже і храм. В даний час в храмі не проводять служби. Щоб оглянути його, ключи можна попросити у людей, які живуть через дорогу.
---------------
Только и видно с дороги, что тот шпиль – новые здания плотным кольцом окружили старинную церковь. Подходиш ближе – из-за зеленого тенька появляется сначала колокольня в бойковском стиле, а потом уже и храм. В настоящее время в храме не проводят службы. Чтоб осмотреть его, ключи можна попросить у людей, которые живут через дорогу.
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1725_middle.png

Рубаний ганок у бабинця висвітлюється вікнами гострої форми (відчувається вплив готичної стрілчастої арки), верхній ярус галереї над ганком - відкритий, каркасний. Неф і бабинець з галереєю перекриті високим стрімким двосхилим дахом. Більш низький дах східного обсягу зливається з широким піддашшям, влаштованим на випусках вінців зрубів.
------------------
Срубленное крыльцо у бабинца освещается окнами остроконечной формы(чувствуется влияние готической стрельчатой арки), верхний ярус галереи над крыльцом — открытый, каркасный. Неф и бабинец с галереей перекрыты высокой стремительной двускатной крышей. Более низкая крыша восточного объема сливается с широким поддашием, устроенным на выпусках венцов срубов." alt="" />


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1798_1805_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1814_1820_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1821_middle.png

Вежа побудована над бабинцем (в плані - квадратна, сильно звужена до верху), каркасна з підсебіттям, увінчана високим шпилем. Шпиль спирається на шатрове завершення, по кутах якого поставлені чотири невеликі вежі, також увінчані шпилями. Ободок бабинця декоровано різьбленням. Іконостас зроблений в 1748 році.
----------------
Башня помещена над бабинцем(в плане –  квадратная, сильно зауженная к верху), каркасная с подсебитьем, увенчана высоким шпилем. Шпиль опирается на шатровое завершение, по углам которого поставлены четыре маленькие башенки, также увенчанные шпилями. Ободок бабинца декорирован резьбой. Иконостас сделан в 1748 г.

зайдемо всередину/зайдем во внутрь

переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1828_middle.png
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/front_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/back_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/leviybik_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/pravybik_middle.png
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/Sokitnitsa_in_middle.png
transcarpathiatour.com.uaЗгідно з версією реставраторів, церква була побудована в селі Шашвар на початку 17 ст. в 1770 р. після перенесення в Сокирницю, церкву перебудовують і встановлюють вежу над бабинцем. Того ж року була побудована висока каркасна дзвіниця. Розташована в південно-західному куті двору, в плані - квадратна, двоярусна з оперізуванням і шатровим дахом. Стіни і дах покриті лемешем.
--------------------
Согласно с версией реставраторов, церковь была построена в селе Шашвар в начале 17 ст.. в 1770 г. после перенесения в Сокирницу, церковь перестраивают и устанавливают башню над бабинцем. Того же года была построена высокая каркасная колокольня. Расположена в юго-западном углу двора, в плане – квадратная, двухярусная с опаясением и шатровой крышей. Стены и крыша покрыты лемехом.

2015переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/20. SOKIRNITSA/IMG_1748_1754_middle.pngЦей храм відкриває своєрідну групу дерев'яних храмів, так звану мараморошську дерев'яну готику. Назва ця умовна, бо епоху кам'яної готики від дерев'яної мараморошської відокремлює більше 200 років. У 2015 році місцеві вирішили своїми силами розпочати ремонт церкви, все познімали зі стін і знесли в вівтар. На цьому все і закінчилося, "ремонтувати" заборонили. Я так розумію, що церква уникла доморощеного ремонту, але розруха висить в повітрі, і нікуди про це не зникає ... Церква плакала і не давала себе фотографувати, адже як ще можна пояснити що більше 80 відсотків фотографій всередині невдалого ...
----------------
Этот храм открывает своеобразную группу деревянных храмов, т. н. мараморошскую деревянную готику. Название это условное, ибо эпоху каменной готики от деревянной мараморошской отделяет более 200 лет. В 2015 году местные решили своими силами начать ремонт церкви, всё поснимали со стен и снесли в алтарь. На этом всё и закончилось, “ремонтировать” запретили. Я так понимаю, что церковь избежала доморощенного ремонта, но разруха висит в воздухе, и никуда о этого не исчезает… Церковь плакала и не давала себя фотографировать, ведь как еще можно объяснить что более 80 процентов фотографий внутри неудались…

вівтарний камень, фото до 2014 року/алтарный камень, фото до 2014 року


фото до 2014 року/фото до 2014 року


Джерела/источники
http://www.transcarpathiatour.com.ua/ru/Деревяні_церкви_Хустського_району
http://www.karpatinfo.net.ua/sokirnica-hustskiy-rayon-zakarpate-ukraina/derevyannaya-cerkov-sv-nikolaya-xvii-st-s-sokirnica
http://ukrainaincognita.com/ru/zakarpatska-oblast/khustskyi-raion/sokyrnytsya/derevyannaya-gotyka-marmarosha-sokyrnytsa
фото Роман Бречко
http://www.derev.org.ua/zakarp/sokyrnytsia.htm


ну как то так =))
Tags: Закарпаття, Закарпатье, деревяна церква, деревянная церковь, интерьер, інтерьєр
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 16 comments