m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Данилово. Церква Миколи Чудотворця. 1729.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1920_1922_middle.png

Село Данилово знаходиться на території Хустського району, раніше входив в князівство Трансільванія, що вважається місцем винаходу комбайна і є епіцентром формування Карпатської України, в період між відторгненням краю від Австро-Угорщини і приєднанням його до СРСР.
Однj. з головних прикрас Данилова, крім яскравої історії і дивовижної природи, є місцевий дерев'яний храм Миколи Чудотворця , побудований в 1779 році, в той час, коли на Гавайських островах аборигени «доїдали» Джеймса Кука, полягав Тішенскій мир, а Іспанія нападала на Гібралтар, чим спровокувала моторошну немилість Британського Льва. В цей же час, в мальовничій долині Чорної Тиси місцева угорсько-українська громада почала зведення Миколаївської церкви, одного з найкрасивіших храмів Закарпаття. До речі, ще за радянської влади вона була визнана «пам'ятником архітектури Української РСР», що послужило їй гарну службу, дозволивши зберегти оригінальну красу.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1911_1914_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1915_1919_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1912_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/danilovo_out_middle.png

панорама


До індивідуальних особливостей цієї сакральної споруди відноситься його несхожість на звичайний український храм. Швидше за все, його можна порівняти з готичними соборами Західної Європи, зі сторожовими вежами замків Трансильванського плато або укріпленими містами Київської Русі. Такий мілітаризований і похмурий вигляд Миколаївської церкви села Данилово пов'язаний з «трохи» неспокійною історією самого краю, розташованого в місці, де сходяться Закарпатська і Верхнетісская низовини, і який був транзитною територією для кам'яної солі, везомой з Солотвина на територію Угорського королівства.декілька фотографій Юрія Крилівця</a>


Миколаївська церква була побудована в 1779 році. Про це свідчить різьблений напис на її вхідних дверях. Як матеріал був використаний дубовий брус. Це вигідно відрізняє Даниловський храм від сакральних споруд інших сіл Закарпаття, при будівництві яких використовувалася переважно ялина і сосна. До того ж, він поставлений на кам'яний фундамент, на з'єднує розчин якого пішло більше 5 тисяч курячих і гусячих яєць, «відірваних від серця» місцевими газдинями, тоб то господарками.

підемо в середину

переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1926_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/danilovo_front_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/danilovo_back_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/danilovo_in_middle.pngХрам складається з двох зрубів, колоди яких з'єднані врубками. Над бабинцем знаходиться головна прикраса церкви - висока тонка вежа. Здається, що вона протикає закарпатське небо своїм гострим шпилем і нанизує хмари на чотири башточки, розташовані по кутах гранованою верхівки. Під дахом зрубу з вежею розташована аркада - в ній легше уявити фліртуючих дам і кавалерів в середньовічному вбранні, ніж Даниловський селян в домотканому одязі, але саме так і є. Ті ж самі асоціації викликає ажурний ганок, різьблені вікна і арка між бабинцем і нефом. Інтер'єр дивного храму прикрашали розписи, нанесені на стіни в 1828 році художником І. Корнмаером, яких більш нема.

2013


2015

переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1949_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1940_1945_middle.png

Данилівська готична церква – наймолодша серед готичних церков Хустщини і, можливо, найгарніша. При підході до храму з боку північного сходу виходить цікавий ефект. Перший час церква захована за пагорбом, проте, пройшовши по пагорбу вище можна побачити як шпиль церкви спрямовується вгору і пронизує небесну матерію. У цей момент погляд втрачає всю навколишню обстановку, залишається лише купол церкви, вся увага зупиняється на конусі шпиля. Через момент знову відбувається зміна обстановки і вже в уяві постає картину глибокого колодязя, і ніби пробивається світло, розсічений стрункою лінією шпиля. Навколо розташувалися пологі пагорби Закарпаття і цей контрастує ансамбль поєднує сувору геометрію церкви і спокій природи.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1927_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1928_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1930_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1932_middle.png

Враження, яке робить церква на гостей, підсилює потужна дзвіниця. Вона мало схожа на традиційно витончені європейські кампанелли. Ця дзвіниця масивна, двоярусні, вкрита гонтом і здається страшним, крислатим монстром, що охороняє спокій своєї напів-готичної дами.
Незвичайна для української землі церква і її звіроподібна дзвіниця пройшли якісну реконструкцію в 1968 році, тому є одними з кращих зразків дерев'яних церков Карпат XVIII століття.
переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1934_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1935_middle.png

І на останок/И на последок

переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1925_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/22. DANILOVO/IMG_1950_1953_middle.png

проїзд:
1. Від Ужгорода до Хуста дизель "Едельвейс", далі на будь-якому дизелі в сторону Солотвино до пл. Стеблівка. Далі пішки або автостопом ок. 6 км
2. на автомобілі або маршрутному автобусі від м Хуст проїхати 12 км на південний схід по національному шосе Н-09 (Мукачево-Рахів-Яремче) до с. Сокирниця, де потрібно повернути ліворуч і проїхати 7,5 км по територіальному шосе Т0733 до с. Данилово.


Джерела:
http://www.transcarpathiatour.com.ua/ru/Деревяні_церкви_Хустського_району
Юрий Криливец
http://otdyhaem.com.ua/zakarpatskaja/hust/danilovo-cerkov.html
http://www.doroga.ua/poi/Zakarpatskaya/Danilovo/Nikolaevskaya_cerkovj/1500
ну как то так =))
Tags: Закарпаття, Закарпатье, деревяна церква, деревянная церковь, дзвіниця, иконостас, колокольня, іконостас
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments