m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Українська ікона. Часть 2/Наследие. Украинская икона. Часть 2.


01. Теж з Радружf, але пізніше, вже перша половина 15 століття. Такі коралові гірки з блакитними разделками вам нічого не нагадують? Тільки у нас вони стали відомі трохи пізніше. У западноруському іконопису вони звичайна справа. НМЛ.
----------
01. Тоже из Радружа, но попозже, уже первая половина 15 века. Такие коралловые горки с голубоватыми разделками вам ничего не напоминают? Только у нас они стали известны немного попозже. В западноруськой иконописи они обычное дело. НМЛ.02. Преображення з Георгіївської церкви в Вільщаніце, початок 15 ст. НМЛ. Знову такі ж гірки. Тут зовсім дивно, як мандорла опущена до низу щодо пророків.
----------
02. Преображение из Георгиевской церкви в Вильщанице, начало 15 в. НМЛ. Опять такие же горки. Тут совершенно удивительно, как мандорла опущена вниз относительно пророков.03. Архангел Михаїл з діяннями з Микільської церкви в Сторонні поблизу Старого Самбора. Рубіж 14-15 вв. НМЛ. Ось тут вже типове для західноукраїнської традиції розташування клейм - верхній ряд відсутній.
----------
03. Архангел Михаил с деяниями из Никольской церкви в Сторонне близ Старого Самбора. Рубеж 14-15 вв. НМЛ. Вот тут уже типичное для западнорусской традиции расположение клейм - верхний ряд отсутствует.04. Житійний Нікола, початок 15 століття. З Вільшаниці біля Дрогобича. Таке розташування клейм двома стовпцями теж не рідкість в западноруськой іконі. А гірки все ті ж, що потім в Пскові. НМЛ
----------
04. Житийный Никола, начало 15 века. Из Вильшаницы близ Дрогобыча. Такое расположение клейм двумя столбцами тоже не редкость в западноруськой иконе. А горки все те же, что потом в Пскове. НМЛ05. Богоматір типу расейскої Ярославської. Перша половина 15 століття. З Стороневичів. Зараз зберігається в Музеї народної архітектури і побуту у Львові. У цьому музеї, як бачите, цілком собі стародавні ікони є, хоча в основному це пам'ятки дерев'яної архітектури зі збереженими інтер'єрами, в тому числі, звичайно, храми.
----------
05. Богоматерь типа росийской Ярославской. Первая половина 15 века. Из Стороневичей. Сейчас хранится в Музее народной архитектуры и быта во Львове. В этом музее, как видите, вполне себе древние иконы есть, хотя в основном это памятники деревянной архитектуры с сохранившимися интерьерами, в том числе, конечно, храмы.06. Чиновій Георгій з Микільської церкви в Турі, 15 століття. НМЛ. Ну тут в наявності риси подібності з расейскім Новгородом.
----------
06. Чиновой Георгий из Никольской церкви в Туре, 15 век. НМЛ. Ну тут налицо черты сходства с росийским Новгородом.07. Спас на престолі, 15 століття, приватне зібрання. Тут примітно, як введені дві фігури Деисуса, а також асиметрична форма трону. Неначе напівкруглу спинку престолів новгородських ікон тут злегка розпластали по дошці.
----------
07. Спас на Престоле, 15 век, частное собрание. Тут примечательно, как введены две фигуры Деисуса, а также асимметричная форма трона. Как будто полукруглую спинку престолов новгородских икон тут слегка распластали по доске.08. Початок 15 століття, з Дмитрівської церкви в Рогатині. НМЛ.
----------
08. Начало 15 века, из Дмитриевской церкви в Жогатине. НМЛ.09. Дуже красиве по композиції і колориту Різдво Богородиці початку 15 століття з Ванівкі. Чудово Анна обіймає стоїчу у ложа дівчину. НМЛ.
----------
09. Очень красивое по композиции и колориту Рождество Богородицы начала 15 века из Ванивки. Замечательно Анна обнимает стоящую у ложа девицу. НМЛ.10. Хрестовоздвиження зі святами з Здвижня, перша половина 15 століття. НМЛ. Зверніть увагу, в Троїце використані риси Рублевского ізводу. Та й взагалі багато іконографічних перегуків з Москвою.
----------
10. Крестовоздвижение с праздниками из Здвижня, первая половина 15 века. НМЛ. Обратите внимание, в Троице использованы черты Рублевского извода. Да и вообще много иконографических перекличек с Москвой.


часть 1. http://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/265226.html

джерело/источник - https://www.facebook.com/natalia.komashko
ну как то так =))
Tags: икона, ікона
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 12 comments