?

Log in

No account? Create an account

m_a_d_m_a_x

Проект "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина"

*УкраинскиеАрхитектурныеДостопримечательности.Наследие * UkrainianArchitecturalAttractions.Heritage*


Previous Entry Share Next Entry
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Стара Прилука. Палац Мерінга/Наследие. Старая Прилука. Дворец Меринга. Анонс.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/30. STARA_PRILUKA/DJI00358_middle.png

Палац у Старої Прилуці побудований у XVIII ст., Коли містечком володіли магнати Варшіцкіе. Будівля неодноразово перебудовувалася, останній раз - в 1906 році, при С. Мерінгі, сині відомого київського лікаря і підприємця Ф. Мерінга. Саме тоді вона набула свій нинішній необарочний вигляд. Будівля дуже нагадує Маріїнський палац у Києві. Деякі приміщення, у тому числі вестибюль, оформлені в мавританському стилі і нагадують іспанський палац Альгамбра. Збереглася майолікова обробка стель і стін у вестибюлі. У деяких кімнатах збереглися стелі з червоного дерева. В даний час будівля палацу частково використовується школою-інтернатом.
----------
Дворец в Старой Прилуке построен в XVIII в., когда местечком владели магнаты Варшицкие. Здание неоднократно перестраивалось, последний раз - в 1906 году, при С. Меринге, сыне известного киевского врача и предпринимателя Ф. Меринга. Именно тогда оно приобрело свой нынешний необарочный вид. Здание очень напоминает Мариинский дворец в Киеве. Некоторые помещения, в том числе вестибюль, оформлены в мавританском стиле и напоминают испанский дворец Альгамбра. Сохранилась майоликовая отделка потолков и стен в вестибюле. В некоторых комнатах сохранились потолки из красного дерева. В настоящее время здание дворца частично используется школой-интернатом.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/30. STARA_PRILUKA/IMG_3048_middle.png


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/30. STARA_PRILUKA/IMG_6549_middle.png

текстове джерело/тестовый источник - http://www.doroga.ua/poi/Vinnickaya/Staraya_Priluka/Dvorec_Meringa/1863
ну как то так =))


  • 1
Что значит "как то так =))"?! Просто великолепно!!! m_a_d_m_a_x = the best!!!! Спасибо!!!

как то так повелось =)) по тому и - ну как то так (...лучше, ...красивее, e.t.c.) =))

Мерінґ (Mering) Сергій Фрідріхович (Федорович) (1862, Київ – 1920) – підприємець, цукрозаводчик, держ. ді-яч. Син Ґ.-Ф.Мерінґа, брат М.Ф.Мерінґа. 24.10-14.12.1918 очолював Мін-во торгу і промисловости Укр. Держави (вул. Олеся Гончара, 55б). Власник маєтку та палацу (тепер у ньому школа-інтернат) в с.Стара Прилука (Липовецький р-н Вінницької обл.); на спорудження там Преображенської церкви (1907-10; арх. Р.Краус) дав половину потрібних коштів (понад 10 тис. руб.), як також найняв будівельників. Кілька картин з колекції М., які зберігались в палаці, 1956 було передано до Вінницького краєзнавчого музею (тепер у Вінницькому художньому музеї, у тому – портрет Ґ.-Ф.Мерінґа роботи М.Ге).
(Джерело: Винниченко І. Німці в Україні. Біо-бібліографічний довідник. - К.:Геопринт,2011. - С. 211)

дякую за довідку =)

Уже предвкушаю продолжение!


днями =)) мож завтра...

  • 1