m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Середнє. Замок. Фрагменти/Наследие. Среднее. Замок. Фрагменты.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/00. SREDNEE/DJI00662_middle.png

Замок розташований на західній околиці села Середнє. На відміну від інших укріплень Закарпаття, Середнянський замок був зведений не на височини, а на рівнині. Південна сторона замчища була обмежена берегом річки Мала Латориця. На північ (в наші дні - на південь) від замку проходила важлива дорога, що сполучає Ужгород та Мукачево, дальніше зв'язуючи Ужгород зі Львовом. Село із замком було розташоване якраз на середині шляху між Ужгородом та Мукачевом, тому, ймовірно, поселення і отримало свою назву - Середнє. У давні часи село оточували густі ліси, які в наші дні зникли майже повністю.
----------
Замок расположен на западной окраине села Среднее. В отличие от других укреплений Закарпатья, Середнянский замок был возведён не на возвышенности, а на равнине. Южная сторона замчища была ограничена берегом реки Малая Латорица. К северу (в наши дни - к югу) от замка проходила важная дорога, соединяющая Ужгород и Мукачево, а дальше связывающая Ужгород со Львовом. Село с замком было расположено как раз на середине пути между Ужгородом и Мукачево, потому, вероятно, поселение и получило своё название – Среднее. В давние времена село окружали густые леса, которые в наши дни исчезли почти полностью.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/00. SREDNEE/DJI00670_middle.png

Найбільше суперечок навколо історії замку викликає датування його першого будівничого періоду. Оскільки письмових свідчень про ранню історію замку не збереглося (або вони ще не введені в науковий обіг), зведення укріплень датують на підставі аналізу його архітектурних особливостей, а так само на основі матеріалів розкопок. На даний момент існує дві версії датування першого будівельного періоду замку.
----------
Больше всего споров вокруг истории замка вызывает датировка его первого строиетельного периода. Поскольку письменных свидетельств о ранней истории замка не сохранилось (либо они ещё не введены в научный оборот), возведение укреплений датируют на основании анализа его архитектурных особенностей, а так же на основе материалов раскопок. На данный момент существует две версии датировки первого строительного периода замка.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/00. SREDNEE/DJI00669_middle.png

джерело/источник - http://zamki-kreposti.com.ua/zakarpatskaya-oblast/serednjanskij-zamok-srednee

Продовження ще буде.../продолженіе следует...
ну как то так =))
Tags: Закарпаття, Закарпатье, замок, руина, руїна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments