m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Олександрівка. Церква Св. Параскеви. Анонс.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/23.%20ALEKSANDROVKA/IMG_1956_middle.png

Дерев'яна церква Параскеви та дзвіниця (XVII-XVIII ст.). Село Олександрівка знаходиться в Хустському районі Закарпатської області України. Розташоване в 22 км. від районного центру - Хуста і в 15 км. від залізничної станції Сокирниця на лінії Королево - Великий Бичків. Олександрівка має пам'ятник архітектури - дерев'яну церкву Параскеви та дзвіницю XVII-XVIII cт.
У центрі села, трохи віддаль від шуму головної вулиці, на невисокому пологому пагорбі затишно розташувався дерев'яний храм і поряд з ним дерев'яна ж дзвіниця. Церква Св. Параксеви, побудована в XVII ст. Майстер створив прекрасна споруда, в якому вдало знайдені гармонія і рівновага горизонтальних обсягів з вертикаллю вежі. Тому ця споруда схоже оточуючим її невисоким горбах.переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/23.%20ALEKSANDROVKA/IMG_1971_middle.png

В інтер'єрі збереглася стінопис XVIII ст. Бабинець, неф і вівтарна частина були розписані народними майстрами. Неф в 1779 р розписаний Стефаном, маляром Теребельським. Вівтарну частину нефа відокремлює унікальний за композицією іконостас. Він чотириярусний. Таке членування візуально збільшує висоту нефа. Стінопис, виконана в техніці клейової живопису, підкреслює архітектуру споруди і відрізняється вишуканістю колориту, що ставить храм в ряд видатних творів українського народного мистецтва.
В ансамблі з храмом на захід від нього знаходиться дерев'яна дзвіниця. У плані майже квадратна, каркасної конструкції, двох'ярусна. Нижня частина перша розширеного ярусу ошалеваешь, верхня - відкрита. Стіни другого ярусу дзвіниці обшиті гонтом до голосників. Шатрове завершення і опаясаніе над першим ярусом покриті лемешем.
Пам'ятник архітектури був реставрований в 1969 році.

ну как то так =))
Tags: Закарпатье, деревяна церква, деревянная церковь, иконостас
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments