m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Репенье(Репинне). Дмитрієвська церква/Наследие. Репенье(Репинне). Дмитриевская церковь.

Село (відоме з 24 лютого 1457 р.) стоїть на березі річки Репінки.
День села - 15 жовтня (в цей день Репинне звільнили від нацистських загарбників).
Десь 1100 жителів - і серед них жодного з розумінням значення дерев'яної архітектури. Бо як інакше пояснити те, що замість Дмитрієвської тризрубної церкви 1780 року в Репинному стоїть якийсь гібрид космічного корабля і алюмінієвої кружки?
В церкві начебто збереглися зразки художньої різьби XVIIІ ст. та темперний живопис XVІІ ст. В 1970-х роках храм спробували підпалити «за вказівкою зверху», та місцеві жителі влаштували цілодобове чергування — і врятували церкву. Але відстоювали вони, здається, не пам'ятку, а просто місце молитви, не більше.
В радянські часи село хотіли перейменувати на Квіткове, та громада не погодилась на таку «зміну прізвища». Адже, за легендою, багато сотень років тому від хустського пана втік у гори бідняк — і подалі, щоб панські слуги не знайшли. На нічліг бідака примостився під вербою на березі річки. Та заснути не вдалося — через сильний вітер верба рипіла всю ніч. А на ранок огледівся — і вирішив тут оселитися, поставити колибу, а вредну вербу, що заважала спати, спиляти. Але рипіння залишилося — тепер вже в назві села.
----------
Село (известное с 24 февраля 1457) стоит на берегу реки Репинка.
День села - 15 октября (в этот день Репинное освободили от нацистских захватчиков).
Где -то 1100 жителей - и среди них ни одного с пониманием значения деревянной архитектуры. А как иначе объяснить то, что вместо Дмитриевской трихсрубной церкви 1780 года в Репинном стоит некий гибрид космического корабля и алюминиевой кружки?
В церкви вроде сохранились образцы художественной резьбы XVIII в. и темперной живописи XVII в. В 1970-х годах храм попытались поджечь «по указанию сверху», и местные жители устроили круглосуточное дежурство - и спасли церковь. Но отстаивали они, видимо, не памятку, а просто место молитвы, не больше.
В советские времена село хотели переименовать в Цветочное, и община не согласилась на такую ​​«смену фамилии». Ведь, по легенде, много сотен лет назад от Хустского господина бежал в горы бедняк - и подальше, чтобы барские слуги не нашли. На ночлег бедолага примостился под ивой на берегу реки. И заснуть не удалось - за сильного ветра ива скрипела всю ночь. А наутро огляделся - и решил здесь поселиться, поставить хижину, а вредную иву, которая мешала спать, спилить. Но скрип осталось - теперь уже в названии села.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/REPPINE/10055_middle.png

джерело/источник - http://www.castles.com.ua/repenye.html
ну как то так =))
Tags: Закарпатье, деревяна церква, деревянная церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments