m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Чинадієво. Замок Шенборнів. Анонс/Наследие. Чинадиево. Замок Шенборнов.

Елегантний мисливський палац-замок графів Шенборнів розташований в урочищі Берегвар на околиці Чинадієво, що в 10 км від Мукачева. Австрійський архієпископ Л. Ф. Шенборн в 1728 році отримав у подарунок від імператора Карла VI великі землі в р-ні Мукачево, які в 1711 р були відібрані у князя Ференца II Ракоці - лідера антигабсбурзького повстання. Нові власники вибрали мальовниче урочище Берегвар для проведення полювань і збудували дерев'яний мисливський замок. У 1890-95 рр. Е.-Ф. Шенборн збудував на його місці чудовий кам'яний замок-палац. Романтичний вид французьких замків епохи Людовика XIV надає будівлі еклектична архітектура з домінуванням елементів неоготики і ренесансу. За основу проекту взято астрономічний рік: 365 вікон відповідають кількості днів у році, 52 кімнати відповідають кількості тижнів, а 12 входів - кількості місяців.
----------
Элегантный охотничий дворец-замок графов Шенборнов расположен в урочище Берегвар на окраине Чинадиево, что в 10 км от Мукачево. Австрийский архиепископ Л. Ф. Шенборн в 1728 г. получил в подарок от императора Карла VI обширные земли в р-не Мукачево, которые в 1711 г. были отобраны у князя Ференца II Ракоци - лидера антигабсбургского восстания. Новые владельцы выбрали живописное урочище Берегвар для проведения охот и построили деревянный охотничий замок. В 1890-95 гг. Э.-Ф. Шенборн возвел на его месте великолепный каменный замок-дворец. Романтический вид французских замков эпохи Людовика XIV придает зданию эклектичная архитектура с доминированием элементов неоготики и ренессанса. За основу проекта взят астрономический год: 365 окон соответствуют количеству дней в году, 52 комнаты отвечают количеству недель, а 12 входов - количеству месяцев.

переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/02.%20CHENANDIEVO/SHENBORN/DJI00702_middle.png

Будівлю прикрашають численні башточки, флюгери, м'яка черепиця, кольорові вітражі, геральдична ліпнина. На часовий вежі можна бачити фамільний герб Шенборнів з левом і короною. Частково збереглися інтер'єри з парадними сходами і каміном. Палац розташований в центрі англійського парку площею 19 га з природним ландшафтом, де зустрічаються рідкісні породи дерев і чагарників: самшит, сакура, веймутова сосна, канадська ялина. Обриси паркового ставка повторюють карту Австро-Угорщини. На відпочинок і полювання в угіддях Шенборнів щоосені з'їжджалася знати зі всієї Європи. З 1946 р на території маєтку був відкритий клінічний санаторій "Карпати", де лікують серцево-судинні захворювання. Є бювет з мінеральною водою "Поляна Купель". Будівля палацу Шенборнів в даний час є одним з корпусів санаторію.
---------
Здание украшают многочисленные башенки, флюгеры, яркая черепица, цветные витражи, геральдическая лепнина. На часовой башне можно видеть фамильный герб Шенборнов со львом и короной. Частично сохранились интерьеры с парадной лестницей и камином. Дворец расположен в центре английского парка площадью 19 га с естественным ландшафтом, где встречаются редкие породы деревьев и кустраников: самшит, сакура, веймутова сосна, канадская ель. Очертания паркового пруда повторяют карту Австро-Венгрии. На отдых и охоту в угодьях Шенборнов каждую осень съезжалась знать со всей Европы. С 1946 г. на территории имения был открыт клинический санаторий "Карпаты", где лечат сердечно-сосудистые заболевания. Есть бювет с минеральной водой "Поляна Купель". Здание дворца Шенборнов в настоящее время является одним из корпусов санатория.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/ZAKARPATTYA/02.%20CHENANDIEVO/SHENBORN/IMG_0156_middle.png

источник/джерело - http://www.doroga.ua/poi/Zakarpatskaya/Chinadievo/Zamok_Shenbornov/918


ну как то так =))
Tags: Закарпаття, Закарпатье, замок
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments