m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Київ. Покровська церква/Наследие. Киев. Покровская церковь.

Покровська церква - православний кам'яний храм, споруджений в Києві на Подолі в 1772 році за проектом архітектора І. Г. Григоровича-Барського на місці старої дерев'яної церкви. Є пам'ятником архітектури України.
----------
Покровская церковь — православный каменный храм, сооружённый в Киеве на Подоле в 1772 году по проекту архитектора И. Г. Григоровича-Барского на месте старой деревянной церкви. Является памятником архитектуры Украины.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/2013/Pokrovskaya/IMG_7809_middle.jpg

У середині XV століття поряд з існуючим нині будівлею храму розташовувалася вірменська церква Різдва Богородиці. 17 серпня 1651 в Київ увірвалося військо литовського гетьмана Януша Радзивілла, в результаті чого вірменська церква була спалена - залишки її фундаментів були досліджені в 1975 році Київської археологічної експедицією. У 1685 році поряд з цим місцем і була побудована дерев'яна Покровська церква. Ця церква була розібрана, і на її місці побудована нова кам'яна церква, за проектом архітектора І. Г. Григоровича-Барського. Щодо року будівництва існує дві версії: перша - 1772, друга - 1766. Хоча обидві версії документально обгрунтовані, сучасні історики і археологи схиляються до другої. Під час пожежі 1811 року храм досить сильно постраждав. При відновленні купола в стилі бароко, його замінили на купол в стилі класицизму, було також скасовано поділ церкви на верхню і нижню, демонтували сходи біля ганків. Декор фасадів був відновлений лише частково. У 1824 році до західного фасаду прибудували двоповерховий обсяг нової теплою церкви. Ганку з аркадою, виступаючі на північному і південному фасадах, вели в верхню церкву. Іконостас був виконаний в середині XIX століття архітектором І. В. Штромом.
----------
В середине XV века рядом с существующим ныне зданием храма располагалась армянская церковь Рождества Богородицы. 17 августа 1651 года в Киев ворвалось войско литовского гетмана Януша Радзивилла, в результате чего армянская церковь была сожжена — остатки её фундаментов были исследованы в 1975 году Киевской археологической экспедицией. В 1685 году рядом с этим местом и была построена деревянная Покровская церковь. Эта церковь была разобрана, и на её месте построена новая каменная церковь, по проекту архитектора И. Г. Григоровича-Барского. Относительно года строительства существует две версии: первая — 1772 год, вторая — 1766 год. Хотя обе версии документально обоснованы, современные историки и археологи склоняются ко второй. Во время пожара 1811 года храм достаточно сильно пострадал. При восстановлении купола в стиле барокко, его заменили на купол в стиле классицизма, было также упразднено деление церкви на верхнюю и нижнюю, демонтировали лестницы у крылец. Декор фасадов был восстановлен лишь частично. В 1824 году к западному фасаду пристроили двухэтажный объём новой тёплой церкви. Крыльца с аркадой, выступающие на северном и южном фасадах, вели в верхнюю церковь. Иконостас был выполнен в середине XIX века архитектором И. В. Штромом.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/2013/Pokrovskaya/Pokrova_Church_in_Kiev_middle.jpg

У різний час Покровський храм використовували для різних цілей. З 1933 по 1946 роки в ньому розташовувалося відділення Київського обласного архіву. З 1946 року тепла церква була передана в користування православної громади. У 1946 році і 1948 році храм ремонтували. Незабаром храм повністю перейшов до православної громади. У 1950 році розпочався капітальний ремонт церкви, після якого значно змінилися конструкції куполів і покрівлі, були відтворені цоколь і карнизи. У 1960 році відремонтований на церковні кошти храм був закритий. З 1969 року його приміщення орендувало українське товариство охорони пам'яток історії та культури. Основний обсяг храму використовувався під склади, а в теплій церкви розміщувався виробничий цех. У 1970 роках в церкві проведені реставраційні роботи, засновані на історичних довідках про архітектурному ансамблі. У 1981-82 рр. храм знову реставрували. Сьогодні храм належить Української Автокефальної Православної Церкви.
----------
В разное время Покровский храм использовали для разных целей. С 1933 по 1946 годы в нём располагалось отделение Киевского областного архива. С 1946 года тёплая церковь была передана в пользование православной общины. В 1946 году и 1948 году храм ремонтировали. Вскоре храм полностью перешёл к православной общине. В 1950 году начался капитальный ремонт церкви, после которого значительно изменились конструкции куполов и кровли, были воссозданы цоколь и карнизы. В 1960 году отремонтированный на церковные средства храм был закрыт. С 1969 года его помещения арендовало украинское общество охраны памятников истории и культуры. Основной объём храма использовался под склады, а в тёплой церкви размещался производственный цех. В 1970 годах в церкви проведены реставрационные работы, основанные на исторических справках об архитектурном ансамбле. В 1981-82 гг. храм снова реставрировали. Сегодня храм принадлежит Украинской Автокефальной Православной Церкви.

джерело/источник - wikipedia

друга фотография/вторая фотография - https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Visem?uselang=ru


ну как то так =))
Tags: Киев, храм, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments